banner358

Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Çocuk Şenliği

İlimizde eğitim faaliyetlerini sürdüren Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu bu yıl ilk kez bir çocuk şenliği düzenliyor.

Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Çocuk Şenliği
7 Güzel Adam’dan biri olan Cahit Zarifoğlu’nun ruhunu yad etmek ve Zarifoğlu’nun içinde beslediği en büyük sevgilerden biri olan çocuk sevgisini dikkate alan okul gelenekselleştirmeyi planladığı bu yıl ilkini gerçekleştirecek olan 1. Cahit Zarifoğlu Çocuk Şenliği’ni 3 Haziran Cuma günü yapacak.
Okul Yönetiminden yapılan açıklamada, “Yapacağımız bu etkinlik sayesinde hem Zarifoğlu anılacak hem de onun yürüdüğü bu güzel yol çocuklarımıza ışık olacak. Cahit Zarifoğlu her ne kadar öldüğünde “Kırlardaki çiçekler bensiz açacak” dese de artık kırlardaki çiçekler kadar saf ve masum çocuklarımız onun adını anarak açacak. Açan bu çiçekler İslami bir kokuyla yeryüzüne dağılacak. Zarifoğlu’nun umudu olan Muhammedi gençlik, bu sayede yeniden dirilecek” dendi.
CAHİT ZARİFOĞLU KİMDİR?
İslam sevdasına adanmış bir ömürdü Zarifoğlu. 1940 yılında Maraş’ta dünyaya geldi. İçe kapanık bir yapısı vardı ama içinde volkanlar biriktiriyordu. Doğru bildiğine karşı inatçıydı, vazgeçmezdi doğrularından. Gençlik yıllarında güreşçiliğe, ardından da pilotluğa merak saldı. Ama içindeki volkanlar onu şairliğe itti. İlk şiirlerini okul dergisinde yayınladı. İşaret çocukları ile başlayan serüveni Yedi Güzel Adamla devam etti. Yeri geldi her şeyden vazgeçti ama şairlik ve yazarlık tutkusundan asla. Hayatını şu güzel cümleyle tanımladı ve bitirdi: “Ben İslamî duyarlığa sahip bir şairim. Bununla iftihar ediyorum. Ya başka türlü olsaydı? Aman Allahım!”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285