Cumhuriyet İlkokulu Öğrencilerinden Geçmişe Yolculuk

Karaman’ın en köklü okullarından biri olan Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğretmeni Bahtışen Sevimli Güven, öğrencileri ve velileri tarafından “Geçmişimi Öğreniyorum” temalı bir sergi düzenlendi. Sergide geçmişten günümüze kullandığımız araç ve gereçler tanıtıldı.

Cumhuriyet İlkokulu Öğrencilerinden Geçmişe Yolculuk
Düzenlenen sergiye, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Maarif müfettişleri Başkanı Mehdi Sezer, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Bayır, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Sergiyi gezen İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Okul Müdürü Abdurrahman Koçak’tan sergi hakkında bilgiler aldı. Sergi alanında bulunan taş plaktan nağmeler dinleyen protokol üyeleri özelikle eğitim amaçlı kullanılan araç ve gereçleri yakından incelediler.
Sergide ayrıca okulun açıldığı 1927 yılından bu tarafa çeşitli yıllara ait öğrenci belge ve fotoğraflarının yer aldığı bir bölüm oluşturuldu
Sergi sonrası İl Müdürü Asım Sultanoğlu, okul bünyesinde bulunan özel eğitim sınıfındaki öğrencileri ziyaret ederek onlarla günün anısına fotoğraf çektirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285