“Dogru Ve Güzel Konusma Egitimi” Sona Erdi

Mevlana Kalkinma Ajansi tarafindan finanse edilen Il Özel Idaresi, Il Kültür Müdürlügü ve Il Milli Egitim Müdürlügü ortakliginda Karaman Yerel Radyo ve Televizyonlar Iletisim Dernegi tarafindan yürütülen “Görünen Medyanin Duyulmayan Çigligi” isimli projenin yürütülmekte olan “Yerel Medya Çalisanlarina Diksiyon Egitimi Verilmesi” faaliyeti katilimcilara “Katilim Belgesi”nin verilmesiyle sona erdi.

“Dogru Ve Güzel Konusma Egitimi” Sona Erdi

Egitim öncesinde önyargi ile egitime katildiklarini belirten kursiyerler egitimin son gününde yaptiklari konusmalarinda egitim programinin ögretirken eglendiren bir süreçte geçtigini ifade ettiler.
Duygusal sahnelerin yasandigi egitimin son gününde konusan Iletisim, Diksiyon, Davranis Biçimleri, Halkla Iliskiler Uzmani, Egitimci, Gazete Köse Yazari ve Televizyon Yorumcusu Oguz Gülay “Karaman’da olmaktan, ev sahipliginizden ötürü sizlere sükranlarimi sunuyorum. Bu güzel etkinligin yapiminda emegi benim sizlerle bulusmama vesile olan Karaman Yerel Radyo ve Televizyonlar Iletisim Dernegi Yönetim Kurulu üyelerine ve Proje Ekibine tesekkürlerimi iletiyorum. Son olarak önce kendinizi sevin ve sevgiyle kalin.”dedi.
Kapanis toplantisinda konusan ve programa ev sahipligi yapan Karaman Yerel Radyo ve Televizyonlar Iletisim Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Senem Yavuzaslan “Bizler Karaman için, Karamanimizin tanitimi için “Nasil olsa yapacak baska birileri olacaktir” yerine “Biz bir yerlerden baslamali, diger Sivil Toplum Kuruluslarina öncülük etmeliyiz” düsüncesinden yola çiktik. Suan geldigimiz nokta da bizlerde var olan düsünce “Iyi ki bu dernegi kurmusuz” düsüncesi. Geceleri yastiga kafamizi koydugumuzda Karaman için bir seyler yaptigimizi düsündügümüzde vicdanimizin rahat oldugunu görüyoruz. Ben degil biz olarak hareket etmeyi ögrendigimizde Karaman için yapilabilecek çok seyin hayata geçirilebilecegini görüyoruz. Imkânsizin ardina siginmiyor, imkânlari kendimiz yaratmak için çabaliyoruz. Bu da emek varsa yemek var sonucunu ortaya çikariyor. Hepinize, özellikle Istanbul’dan gelen hocamiza Sayin Oguz Gülay Beyefendiye tesekkür ediyorum. Bir fincan kahvenin kirk yil hatiri olur diyerek, bizleri hatirlayabilecegi bu sik hediyeyi kendisine takdim etmek istiyorum.  Kendisini kismet olursa Eylül ayinda yapacak oldugumuz panelimizin sunumunda da agirlayacagimizin müjdesini vermek istiyorum. Ayrica meslektaslarimin 24 Temmuz Basinda Sansürün Kaldirilisinin 103. Yil dönüm günlerini de kutluyorum.”dedi.
Katilimcilara sertifikalarinin verilmesi sonrasinda program yapilan kokteyl ile son buldu.  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285