D.r Saraç “Atalarımız Daha Sağlıklı Bireyler”

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün “Çınaraltı Gençlik Söyleşileri” programı kapsamında Dr. Ender Saraç, KYK’lı gençlerle buluştu.

D.r Saraç “Atalarımız Daha Sağlıklı Bireyler”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine bağlı yurtlarda kalan gençlerin sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenmeyi alışkanlık hâline getirmeleri ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalmaları amacıyla hayata geçirdiği “Kendine İyi Bak” projesi kapsamında Dr. Ender Saraç Karaman’da KYK’lı gençlerle bir araya geldi.
15 Temmuz Konferans Salonu’nda düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek yaptığı açıklama da, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’müz yepyeni projelerle gençleri buluşturmaya devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’müz öğrencilerin beden ve ruh sağlığının önemi konusunda farkındalık oluşturmak, yaşam kalitesini arttırmak ve onlara sağlıklı yaşama dair farkındalık kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği “Çınaraltı Gençlik Söyleşileri” kapsamında Türkiye’nin tanınmış isimlerinden Dr. Ender Saraç’ı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. “Kendine İyi Bak” programından da anlaşılacağı üzere bizler yurtlarımızda kalan öğrencilerimize sadece barınma hizmeti değil, sağlıklı ve kaliteli bir hayat sürmeleri konusunda da hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.
Konuşmaların ardında gençlerle bir araya gelen Dr. Ender Saraç programa, sağlıklı yaşama destek verici egzersiz hareketleriyle başladı. Kendine özgü hareketlerle tüm salonun ilgisini üzerine toplayan Saraç’ın ilk konuşması beden sağlığı üzerine oldu.
Atalarımızın daha sağlıklı bireyler olduğunu aktaran Saraç, "İnternetten Çanakkale Harbi, Kurtuluş Savaşı, Balkan savaşları videolarını seyredin. Atalarımıza, büyük babalarımıza bakın. Bir tane obez, şişko dedemiz yok. Ne oldu bize de biz bu kadar bozulduk. Ne oldu da biz bu kadar kas kaybettik” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285