"Durakta Matematik" Projesiyle Matematik Her Yerde

Matematiğin insanlara aşılanmasına ve sevdirilmesine yardımcı olmak amacıyla hazırlanan "Durakta Matematik" Projesi Karaman’da uygulamaya konuldu. Proje kapsamında hazırlanan afişler il merkezindeki yolcu duraklarına asıldı.

"Durakta Matematik" Projesiyle Matematik Her Yerde

Karamanoğlu Mehmet Bey İlkokulu öğrencileri, Okul Müdürü Memiş Memiş, Anasınıfı Öğretmeni Raziye Gençer Petek ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın katıldığı etkinlikle il merkezindeki duraklara proje kapsamında hazırlanan afişler asıldı.

Projeyle ilgili olarak katılımcılara bilgi veren Raziye Gençer Petek, matematiğin severek öğrenilmesini sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Raziye Gençer Petek, “Bugün açılışını yapmış olduğumuz “Durakta Matematik” Projesi bir e-twinning projesidir. Proje Osmaniye’de matematik öğretmeni olarak görev yapan Mukaddes Karip tarafından başlatılmıştır.” dedi.

“Proje kapsamında hazırlanan afişler il merkezindeki 30 otobüs durağına asıldı”

Öğretmen Mukaddes Karip, çocukların ve gençlerin matematik korkusunu yenmesi ve matematiği sevdirmek amacıyla matematiği karikatürleştirmiştir, diyerek sözlerini sürdüren Petek, “Öğretmen arkadaşımızın hazırlamış olduğu 30 adet karikatür afişi projeye katılan öğretmenler tarafından Türkiye geneli yaklaşık 150 il merkezi ve ilçede duraklara asılmıştır. Karaman’dan proje ortağı okulumuz da projeye ilişkin afişler hazırladı ve hazırlanan afişler il merkezindeki 30 otobüs durağına asıldı. Ayrıca afişler okulumuzdaki panolarda da sergilendi. Afişlerden etkilenen ilkokul öğrencilerimiz de kendi matematik karikatürlerini çizerek, farkındalık yaratmış oldular. Katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Çalışkan’a ve Belediye Başkanımız Sayın Savaş Kalaycı’ya teşekkür ederiz” diye konuştu.

“Durakta Matematik” projesini uygulayan Karamanoğlu Mehmet Bey İlkokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Projenin amacı, matematiği daha ilgi çekici hale getirip, ön yargıları kırmak ve öğrencilerin severek eğlenerek matematiği öğrenmelerini sağlamaktır” dedi.

“Proje matematiğin öğrencilere öğretilmesi noktasında farkındalık oluşturdu”

“Durakta Matematik” projesinin eğitim camiasında çok beğenildiğinin altını çizen İl Müdürü Çalışkan, projenin matematiğin öğrencilere öğretilmesi noktasında farkındalık oluşturduğunu söyledi. Çalışkan, “e-Twinning onayı alarak uluslararası bir projeye dönüşen "Durakta Matematik" projesi ülkemizin dört bir tarafında hayata geçti. Proje kapsamında il merkezideki otobüs duraklarına herkesin kolayca öğrenmesi için karikatürlü ve resimli matematik işlemlerinin yer aldığı afişler asıldı. Böylece matematiği 'fobi' olmaktan çıkarmaya dönük bir adım daha atılmış oluyor. Projeye katkıları sebebiyle Karamanoğlu Mehmet Bey okulu çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285