Duru Bulgurun Katkılarıyla Ankara’da Öğrenci Tanışma Yemeği

Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı, (KAREV) Ankara’da üniversite eğitimini sürdüren öğrencilere yönelik Duru Bulgurun katkıları ile tanışma yemeği organizasyonu düzenledi.

Duru Bulgurun Katkılarıyla Ankara’da Öğrenci Tanışma Yemeği

Ankara’da faaliyetlerini sürdüren KAREV Vakıf binasında gerçekleşen tanışma yemeği programı ile ilgili yapılan açıklamada, “Vakfımızda gelenek haline gelen, Ankara’da üniversite eğitimine başlayan Karamanlı öğrencilerimiz ile önceki yıllarda Ankara’ya gelip eğitimlerini sürdüren öğrencilerimizi bir araya getirdiğimiz tanışma yemeğini 6 Kasım 2022 Pazar günü KAREV Vakıf merkezinde gerçekleştirdik. 

100'ün üzerinde öğrencinin katıldığı toplantıda Öğrenci Birliği Başkanlığına (AKÖB) halen başkan olan Nagihan Metin yeniden seçildi. Nagihan Metin seçim sonrası arkadaşlarına güzel mesajlar içeren bir konuşma yaptı. Ardından, KAREV Başkan Yardımcısı Feridun Erdoğdu burs komisyonunun çalışmaları ve burs başvurularının değerlendirilmesi konusunda açıklayıcı bilgiler verdi.

KAREV Yönetim Kurulu Başkanı Veli Bozkır ise konuşmasında; bu yıl 90 öğrenciye aylık 1.000 TL burs verilmeye başlandığını, öğrencilerin daha aktif olmalarını, Vakıf merkezinde İngilizce kursunun başlatılacağını, konservatuardan mezun olan arkadaşlarla keman ve gitar derslerinin verileceğini, 2023 yılında Cumhuriyetin kuruluşunun 100.Yılı münasebetiyle öğrencilerimizden proje önerilerini beklediklerini, tüm öğrencilerimizin katılımıyla Çanakkale Gezisinin yapılacağını ve diğer vakıf çalışmaları ile ilgili açıklamalar yaptı.

Öğrencilerimize, Duru Bulgur’un katkılarıyla, hemşerimiz Sema Erdoğdu’nun nezaretinde vakıf gönüllümüz Şinasi Çalı ve öğrencilerimizin el emeğiyle hazırladıkları yöresel lezzetimiz ‘batırık’ ikram edildi ve toplantı sona erdi.

Birlik ve beraberliğimizin artarak devam etmesi dileğiyle, KAREV Vakfımızın güçlenerek büyümesi noktasında emek veren gönül veren maddi destekte bulunan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284