banner339

Egitim Heyeti Romanya’ya Gitti

Milli Egitim Müdürlügü’nce hazirlanan ve Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik programlari kapsaminda kabul edilen “Ingilizce Ögretiminde Yenilikçi Yaklasimlar” adli Comenius (Regio) Bölgesel Ortakliklari projesi çerçevesinde Milli Egitim Müdürlügü egitim heyeti Romanya’ya gitti.

Egitim Heyeti Romanya’ya Gitti

Romanya’ya gitmeden önce Vali Süleyman Kahraman’i ziyaret eden proje egitim heyetinde Il Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun, Milli Egitim Sube Müdürü M.Akif Duman, Rehberlik ve Arastirma Merkezi Müdürü Ertan Arici, Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi Müdürü Adnan Üney, Egitim Müfettisi Ahmet Saim Durgun, Proje Uzmani Selma Yilmazer ve Proje Uzmani Ramazan Arslan bulunuyor.
Romanya ziyaretiyle ilgili olarak bilgi veren Milli Egitim Müdürü Altun, “Romanya’nin Botosani eyaletinde egitim reformlarini yürütmekten ve ögretmenlerin hizmet içi egitimlerinden sorumlu olan Casa Corpuli Didactici kurumu, ile ortaklasa yürütülen proje kapsaminda 11 kisilik bir heyetle 3–8 Temmuz 2011 tarihleri arasinda Romanya’nin Botosani sehrinde proje toplantisina katilacaktir. Projenin amaci; Ingilizce ögrenimi ve ögretiminde yenilikçi yaklasimlarin paylasilmasi ve iyi uygulamalarin transfer edilmesi ve kültürler arasi etkilesimin saglanmasidir” dedi.
Vali Süleyman Kahraman’da bu ziyaretten duydugu memnuniyeti ifade ederek, “AB projeleri, proje toplantilarina katilan kisilerin mesleki gelisimlerine katkida bulunmaktadir. Ilimiz özellikle son yillarda AB projelerinde büyük bir ivme kazanmistir. Buda bizi ziyadesi ile memnun etmektedir. Baskanligimda yapilacak olan proje toplantisi sürecinde Romanya’da bulunan Türk yatirimcilarla ve isadamlari ile de görüserek, ilimizde ne tür yatirim yapabilecekleri konusunda görüs alis verisinde bulunma firsatimiz da olacak. Karaman Il Milli Egitim Müdürlügü’nü basarili proje çalismalarindan dolayi tebrik ediyor basarilarinin devamini diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285