banner358

 Eğitimciler 21. Yüzyıl Becerileri ve STEM Konularında Telekonferans Yaptı

Uzaktan eğitim sürecinde Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğitim programlarına bir yenisi daha eklenerek webinar eğitimleri kapsamında eğitimcilerle telekonferans düzenlendi.

 Eğitimciler 21. Yüzyıl Becerileri ve STEM Konularında Telekonferans Yaptı


İlk olarak KMÜ Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ömür Çoban’ın düzenlediği eğitim yöneticileriyle uzaktan bağlantı yoluyla gerçekleştirilen buluşmada öğrencilere kazandırılması hedeflenen 21. yüzyıl becerilerine ilişkin bilgiler verildi. Bu çağın kendine göre ihtiyaç ve davranışlarının geliştiğini belirten Dr. Öğretim Üyesi Ömür Çoban, buna yönelik planlamalar yapılarak eğitim yöntemlerinin de değişmesi gerektiğini ifade eti.

İletişim, liderlik, üretkenlik, dijital gelişmelere entegre yaşam, eleştirel düşünme gibi başlıkların ele alındığı program soru cevaplarla devam etti.

Ardından KMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Çevik, "STEM'den STEM+'ya" başlıklı sunumuyla fen bilgisi ve matematik öğretmenleriyle bir araya geldi. Dünyadaki gelişmelerle birlikte STEM alanında da değişimlerin olduğunu ifade eden Doç. Dr. Mustafa Çevik, fen, teknoloji, mühendislik ve matematiğe sanat, tasarım ve yaratıcık alanlarının da dâhil edildiğini söyledi. Salgın sonrası dönemde ortaya çıkabilecek değişimlere de değinen Mustafa Çevik, eğitim programını STEM’deki örnek uygulamalardan bahsederek sürdürdü.

Eğitimcilerin ilgiyle takip ettiği programlara ilimizden yaklaşık 270 katılımcı dahil oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285