Emniyet Mensuplarından Eğitim

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğrencilerine silah ve atış bilgisi dersi kapsamında eğitim verildi.

Emniyet Mensuplarından Eğitim

Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü Özel Güvenlik ve Koruma Programı son sınıf öğrencileri emniyet mensupları tarafından verilen uygulamalı eğitimle mesleki becerilerini geliştirme fırsatı buldu. Teorik bilgilerini pratikte uygulayabilmeleri ve profesyonel anlamda kendilerini daha iyi hazırlayabilmeleri amacıyla düzenlenen eğitimle öğrenciler, belirlenen hedeflere gerçek silahlarla ateş ederek ders kapsamında aldıkları bilgi ve direktifleri uyguladı.

Emniyet mensupları tarafından verilen eğitimde, silah güvenliği ve doğru atış tekniklerinin yanı sıra acil durumlarda alınması gereken önlemler ve güvenlik protokolleri de kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Özel Güvenlik ve Koruma Programı Öğr. Gör. Bekir Çağlar Çam, bu tür uygulamalı eğitimlerin öğrencilerin mezun olduktan sonra iş hayatında karşılaşabilecekleri durumlara daha hazırlıklı olmalarını sağladığını vurgularken, emeği geçen tüm emniyet mensuplarına teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284