Genç Ressamlardan Sultanoğlu’na Ziyaret

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda da uygulanmaya konulan “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışmasında resim dalında derece giren Karaman İmam Hatip Ortaokulu’nun genç ressamları İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu ziyaret etti.

Genç Ressamlardan Sultanoğlu’na Ziyaret
Öğrencilerin elde etmiş olduğu başarıyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’na bilgi veren okul Müdürü Ziya Güler, “Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün yürütmekte olduğu “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında “Bana AB’yi Anlat” konulu resim yarışmasında katılan okulumuz 7. sınıf öğrencilerinden Ayşe Bakırcı, Beyza Nur Oğuz ve Dilara Demirci İl düzeyinde dereceye girdiler” diye konuştu.
Genç ressamların almış olduğu başarıdan dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu resim dalında öğrencilerin derece almasının kendileri için önemli olduğunu vurguladı. İl Müdürü Sultanoğlu, “Öğrencilerimizin böyle güzel bir projede derece almış olması bizim için değerlidir. Proje kapsamında öğrencilerimiz bir taraftan yeteneklerini ortaya çıkaran çalışmalara imza atarken diğer taraftan da Avrupa Birliği konusunda bilgi sahibi oldular. Bu derecenin elde edilmesinde emeği geçen yönetici ve öğretmelere teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu tarafından dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermesi ile sona erdi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285