banner329

Genç Yazarlar Bir Kitapta Buluştu

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleri ile gerçekleşen “Türkiye’nin 7 Bölgesinde 3. Edebiyat Atölyeleri Projesi” kapsamında Karaman’da 150 lise öğrencisine yetkili şair ve yazarlarca edebiyat, yazarlık ve şiir dersleri verildi.

Genç Yazarlar Bir Kitapta Buluştu

Proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından katılan öğrencilerin eserleri “Kitaplar Geleceğin Yazarları İle Buluştu”  kitabında buluştu. İLESAM İl Temsilcisi Hikmet Elitaş’ın konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada: “Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleri ile gerçekleşen Türkiye'nin 7 Bölgesinde 3. Edebiyat Atölyeleri projemiz ile iki ay boyunca haftada altı saat Karamandaki 10 liseden 150 öğrencimize İLESAM’ın yetkili şair ve yazarlarınca edebiyat, yazarlık ve şiir dersleri verildi. Derslerin sona ermesi ile öğrencilerden eserler ( yazı ve şiirler ) istendi.  Sonrasında Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Erzurum, Hatay, İstanbul ve Karaman Atölyelerimizden öğrencilerimiz ve velilerinin katılımı ile 6 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 13'te Ankara Milli Kütüphane salonunda final programı ve tanıtım toplantısı gerçekleştirdik. Düzenlediğimiz final toplantısına İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, ünlü yazar Sinan Yağmur, Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü Belgelendirme ve Arşiv Daire Başkanı Serhat Dalgıç katıldı. Program sonrası ise genç yazarlarımıza belgelerini teslim ettik.”

Son olarak İLESAM il temsilcisi Elitaş, genç yazarların kaleme aldığı kitapların ülke genelinde tüm kütüphanelere gönderime başlandığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285