Gençler “Bahar Şenliği Ve Bilim Fuarında” Projelerini Anlattılar

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerin koordinesinde hazırlanan Bahar Şenliği ve Bilim Sergisinde öğrenciler birbirinden güzel ve ilginç projelerini görücüye çıkarttı.

Gençler “Bahar Şenliği Ve Bilim Fuarında” Projelerini Anlattılar
İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu programda yaptığı konuşmada Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan tüm çalışmaların temelinde öğrenci olduğunu söyledi. Sultanoğlu, “İyi eğitilmiş bir neslimiz ve yarınlara umutla bakabileceğimiz bir geleceğimiz var. Bu ülke bu bilinçli nesille daha güçlü olacak. On yedi milyon öğrencimizle tüm dünya devletlerinden bir adım öndeyiz. Bu nedenle ki sizin burada yaptığınız çalışmalar ve projeler bizim için çok kıymetlidir. Bu programı hazırlayan tüm idareci ve öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.
Programın açılış konuşmasını yapan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Adem Sarnıçlı ise bu programı düzenlemelerindeki amacın her bireyin toplumun her safhasında yer alabilecek, kendilerine olan özgüvenini geliştirecek, ekip çalışmasını kavrayabilecek, gerektiğinde bağımsız iş yapabilme gücüne sahip olacak ve kendi ayakları üzerinde durabilecek bireyler kazandırmak olduğunu söyledi.
Konuşmalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ile Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık birlikte açılış kurdelesini kestiler. Protokol üyeleri öğrencilerin çalışmalarının ve projelerinin yer aldığı stantları tek tek ziyaret ederek çalışmalar hakkında öğrenciler bilgi aldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285