Gençler için Ücretsiz Avrupa Fırsatı

Karaman Gençlik Kulübü Derneği, Erasmus+ Avrupa Dayanışma Programı kapsamında gençlerin yurtdışı gönüllülük faaliyetlerini desteklemek üzere 18-30 yaş arası bir gönüllü genci çeşitli gençlik faaliyetleri yapmak üzere Yunanistan’ın Lefkada adasına göndereceğini duyurdu.

Gençler için Ücretsiz Avrupa Fırsatı

Karaman Gençlik Kulübü Derneğinin gençlere yaptığı duyuruda, “Derneğimiz Erasmus+ Avrupa Dayanışma Programı kapsamında gençlerin yurtdışı gönüllülük faaliyetlerini desteklemek üzere T.C. Dışişleri Bakanlığı - Avrupa Birliği Başkanlığı - Türkiye Ulusal Ajansı tarafından "Kalite Sertifikası" na sahiptir. Erasmus+ Avrupa Dayanışma Programı (ESC), 17-30 yaş arası gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir.

Program kapsamında konaklama, yeme içme, yolculuk masrafları ve vize masrafları karşılanır. Ayrıca gönüllüye cep harçlığı verilir.

18-30 yaş arası Yeşil Pasaportlu 1(Bir) Gönüllü Aranıyor (ACİL)

Karaman Gençlik Kulübü Derneği, tarafından Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında 18-30 yaş arası 1(bir) gönüllü, çeşitli gençlik faaliyetleri yapmak üzere Yunanistan’ın Lefkada adasına gönderilecektir. Adayların yeşil pasaport sahibi olması ya da AB ülkeleri için geçerli vizeye sahip olması gerekmektedir.

Projeye ait bilgiler aşağıdaki gibidir

Proje Ekim ayının ilk haftasında başlayacak ve Ocak 2024 ayının sonuna kadar devam edecektir. (4 aylık bir programdır). Bu sebeple ilgilenen gençlerin hemen başvuru yapması gerekmektedir.

Amaç, Yunanistan'ın Lefkada bölgesinde gençler ve çocuklar için sürdürülebilir kalkınma konusunda kültürel bir yaklaşım sunmak, onlarla sürdürülebilir kalkınma konusundaki ortak bir kültürü paylaşmak ve Lefkada toplumunun farklı alanlarında sürdürülebilir kalkınma zorluklarına yönelik farkındalık kampanyaları düzenlemek ve toplumun her kesimini harekete geçirmeleri için teşvik etmektir.

Proje kapsamındaki çeşitli faaliyetler gerçekleştirecektir. Bunlar; Geri dönüşüm üzerine atölye çalışmaları yapmak, çevreyi koruması konulu resim, sanat atölye çalışmaları yapmak, plastik kullanımını azaltmaya yönelik çalışmalar yapmak, sürdürülebilir kalkınma amaçlı çeşitli araşlar ve metodlar gelişmeye yardımcı olmak, bu kapsamda çocuklara, gençlere ve ailelere farkındalık çalışmaları düzenlemek gibi temel faaliyetleri içermektedir.

Gönüllünün, Lefkada Adası'ndaki gençler ve çocuklarla işbirliği yapması beklenmektedir. Gönüllü, bu farkındalık faaliyetlerinin etkisini artırmak amacıyla bölgenin çeşitli vakıf ve kuruluşları, yerel organizasyonları, belediyeyi ve medyası ile işbirliği yapacaktır.

Proje kapsamında konaklama %100, yolculuk masrafları için 275 Euro ödeme sağlanacaktır. Ayrıca gönüllüye aylık 150 cep harçlığı ve 150 euro yemek parası ödenecektir. Gönüllülerin Avrupa Gençlik Portalına kayıt olması gerekmektedir. Link: https://youth.europa.eu/solidarity/young-people/about_tr

Nasıl Başvuru Yapılır !

İlgilenen gençler, Europass formatındaki CVsini ve proje katılmak için motivasyonunu belirten en az 1 paragraflık motivasyon yazısını Karaman Gençlik Kulübü Derneği mail adresine “Yunanistan, Lefkada ESC” konu başlıklı olarak göndermelidir. Proje Ekim ayının ilk haftasında başlayacağı için ilgilenen gençlerin hemen başvuru yapması gerekmektedir” denildi.

Daha fazla bilgi ve pratik düzenlemeler için Karaman Gençlik Kulübü Derneği ile iletişime geçiniz. İletişim E-mail: [email protected] İnstagram: https://www.instagram.com/karamanyouth/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284