Gençler Tübitak Projeleriyle Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor

Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi öğrencileri ile TOKİ Anadolu Lisesi öğrencilerinin öğretmenlerin danışmanlığında hazırladıkları birbirinden güzel ve ilginç projeleri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarında sergilendi.

Gençler Tübitak Projeleriyle Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor
İlk Bilim Fuarı açılışı Abdullah Tayyar Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi öğrencilerinin danışman öğretmenlerle birlikte hazırlamış oldukları projelerini ve çalışmalarını davetlilere anlatarak bilgi verdiler.
İkinci Bilim Fuarı ise TOKİ Anadolu Lisesinde yapıldı. Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Proje sahibi öğrenciler, projelerinin yapılış amaçlarını ve çalışma sistemlerini uygulamalı olarak davetlilere anlattılar.
Birbirinden farklı 70 projenin sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarında öğrenciler projelerini ve çalışmalarını anlatarak kendilerini ifade etme fırsatı da buldular.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285