Gümüş: Bu Yılda Karaman’ın En Başarılı Devlet Okuluyuz

Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Adem Gümüş TEOG sınavı sonrası liselere yerleşen öğrencileri ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Gümüş: Bu Yılda Karaman’ın En Başarılı Devlet Okuluyuz

Açıklamasında Gümüş, Geçen yıl ki “Karaman tarihinde bir devlet ortaokulunun yakaladığı en yüksek yerleştirme başarısını bu yılda tekrar ettiklerini söyledi.

Gümüş, “Okul birincisi aynı zamanda yerleştirme puanında Karaman birincimiz Okulumuz öğrencisi Beyza Kondu ülkenin önde gelen Fen Lisesinden yana kullanırken, geride kalan ve yüksek puan alarak tercih hakkı elde eden toplam 4 öğrencimiz ise çeşitli Fen Liselerine yerleşmiştir” dedi.

“Yine yüksek puan alan 32 öğrencinin Türkiye’nin önde gelen Proje Fen Liselerine; 40 öğrencinin ülkemizin çeşitli Anadolu Lisesine; Hafızlığını tamamlayan öğrencilerden 5 tanesinin Hafız proje liselerine ve 40 kadar öğrencinin ise Spor Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi Güzel sanatlar lisesi, Meslek liseleri gibi çeşitli liselere yerleşme başarısı elde ettiğini belirtti.

Gümüş ayrıca, “Bu yıl 2. mezunlarını verdiklerini ve mezun olan öğrencilerin 95 tanesinin ülkemizin çeşitli noktalarında yer alan ve giderek ivme kazanan Anadolu İmam Liselerinde okuma hakkı kazandığını ifade etti.

İki yıldır bu başarının tesadüf olmadığının altını çizen Gümüş, “ Kuşku yok ki bu başarıda okulumuz öğrencileri kadar öğretmenlerimizin ve hassaten okul yönetimimizin özverili çalışmaları da etkili olmuştur derken Okul Müdürümüz Sayın Mehmet Üzüm’ü, Müdür Yardımcılarımız, Tahir Kocaman ve Arife Eroğlu Çınar hocalarımızı okul aile birliği yönetim kurulu olarak ayrı ayrı tebrik eder velilerimiz adına şükranlarımızı sunarız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285