GÜNDEM MİMAR SİNAN

Kazımkarabekir Milli Eğitim Müdürlüğü'nce geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başarı ile uygulanan "Kazımkarabekir Ecdat Işığında Yürüyor" projesi 2023-2024 eğitim öğretim yılında da ilçe genelinde uygulanıyor.

GÜNDEM MİMAR SİNAN

Proje kapsamında ilçedeki öğretmenlerin online ortamda seçtikleri ecdat büyükleri 2023-2024 eğitim öğretim yılında ilçedeki bütün okullarda  bütün yönleriyle öğrencilere anlatılıyor, programlar düzenleniyor. 

İlçede şubat ayında bütün okullarda proje kapsamında Mimar Sinan ile ilgili çalışmalar başladı.

Şubat ayında yapılacak çalışmalara ilişkin bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, " Öğrencilerimizin ecdadını tanıyan, rol model alan nesiller olmasını hedeflediğimiz proje ile her ay farklı bir ecdat büyüğünü bütün okullarımızda işliyoruz.

Şubat ayı ecdat büyüğümüz olan Mimar Sinan  ile ilgili çalışmalarımız başladı.

İlçedeki bütün okullarda panolar, sunumlar, programlar yapılmasının yanı sıra ay sonunda final programı ile tüm öğrencilerin Mimar Sinan'ı  daha detaylı bir şekilde tanımalarına katkı sunulacaktır.

Proje kapsamında; Ekim ayında Nasrettin Hoca, Kasım ayında Aşık Veysel, Aralık ayında Bekir Sıtkı ERDOĞAN, Ocak ayında Evliya Çelebi, Şubat ayında Mimar Sinan, Mart ayında  Mehmet Akif Ersoy, Nisan ayında Tapduk Emre, Mayıs ayında Kanuni Sultan Süleyman  bütün okullarımızda işlenecek.

Anne babalardan ricam o ayın ecdat büyüğü ile ilgili evlerinde de konuşsunlar. Çocuklarından ecdat büyüğü ile ilgili öğrendiklerini anlatmasını istesinler. Bütün ilçe ecdat büyüğümüzü en güzel şekilde tanıyarak evlatlarımızın bu büyüklerimizi rol model olmasını birlikte sağlayalım.

Çalışmada görev alan okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, projenin başarılı olmasını temenni ederim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284