Hafız İmam Hatip Ortaokulunun Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi kapsamında ilimizde kurulan Hafız İmam Hatip Ortaokulunun tanıtımı yapıldı.

Hafız İmam Hatip Ortaokulunun Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Gerçekleşen tanıtım toplantısına, Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Müftü Muhammet Lutfi Ketenci, daire amirleri, ilkokul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından kürsüye gelerek açıklamalarda bulunan Kuntoğlu davetlilere Karaman Hafız İmam Hatip Ortaokulunun kuruluş sürecinden bahsederek “2017 yılında Hafız İmam Hatip Ortaokulunu kurduk. Tabi bu süreçte Müftülüğümüzün büyük katkıları oldu. Müftümüz olmadan böyle bir projeyi yürütmek mümkün değildi. Hafızlık okullarına ilişkin bilgi edinmeleri için arkadaşlarımızı çeşitli illere gönderdik ve burada da projeyi başlattık. Bizler sadece bir tohum attık bu okula. Burada emeği geçen bahçıvanlarımız yani okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizdir. Proje okullarımızda gönüllük esastır. Gönülden yapılırsa işler o zaman bir başarı hikayesi yazılıyor ve ben bu okulda da başarı hikayelerinin yazılacağına inanıyorum. Yapmış oldukları çalışmalardan dolayı İl Müftülüğüne, okul yöneticilerine, öğretmenlere, velilere ve öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.
Kuntoğlu’nun konuşmasının ardından İl Müftüsü Muhammet Lutfi Ketenci ise,“Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi kapsamında Hafız İmam Hatip Ortaokulunun devlet kurumlarının iş birliği neticesinde kurulduğunu ifade ederek, okulun kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eder hayra vesile olanın hayrı yapmış gibi olduğunu” söyledi. Programın son bölümünde konuşma yapan Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ümit İbrahim Öztürk “Okulun öğrenci alımına ilişkin 5 Mart - 31 Mart 2019 tarihleri arasında gönüllük esasına göre ön başvuruların dilekçe ile alınacağını 4 Mayıs 2019 tarihinde seviye belirleme sınavına girip, başarılı olan öğrencilerin sekiz haftalık yaz kursuna alınacağını sekiz haftanın sonunda mülakat yapacağız. Mülakata başarılı olan 52 öğrenciyi okulumuza kayıt ediyoruz ve okulumuzda hafızlık eğitiminin yanısıra akademik dersler de veriliyor. Ben bu toplantıya katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.
Program, Hafız İmam Hatip Ortaokulunun tanıtım videosunun izletilmesi ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285