banner358

Hükümlülere Yönelik Mesleki Eğitim Programı İçin Protokol İmzalandı 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında meslek edindirme kurslarına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Hükümlülere Yönelik Mesleki Eğitim Programı İçin Protokol İmzalandı 

Protokole ilişkin açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü iş birliğinde, ülkemizdeki çalışanların niteliklerini artırmak, istihdam edileceklerin meslekî eğitimi ve belgelendirilmelerine ilişkin protokol imzalanacağını ifade etti. Kurt, “Protokol kapsamında denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülerin mesleki eğitimine ilişkin eğitimler öğretmenlerimiz aracılığıyla Müdürlüğümüz tarafından verilecek” dedi.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kenan Ateş protokolle projeden yararlanacak hükümlülerin sigorta primlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağını belirterek bu tür çalışmaların meslek edinme ve mesleki gelişim bakımından önemli olduğuna değindi.
Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Korkmaz Peker ise protokolde yer alan her iki kuruma da teşekkür ederek istihdamın arttırılması için kurumlar arası iş birliği ile eğitimlerin yararlı olacağını ifade ederek protokolün hayırlı olmasını diledi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen protokol imza törenine Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kenan Ateş, Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Korkmaz Peker ve Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt katıldı.Program, protokolün imzalanması ve günün anısına çekilen fotoğrafların ardından son buldu.


                                                 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285