İl Müdürü Çalışkan, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleriyle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan telekonferans yöntemiyle ilimizde görev yapan bilişim teknolojileri öğretmenleriyle bir araya geldi.

İl Müdürü Çalışkan, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleriyle Bir Araya Geldi

Salgın nedeniyle gerçekleştirilen uzaktan eğitim sürecinde evden bağlantı kurulan dijital platformların ve iletişim kanallarının daha da önem kazandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, bu noktada yeni süreçte bilişim araçlarının hayatımızdaki yerinin artacağını ifade etti.

Telekonferans şeklinde gerçekleştirilen toplantıda pandemi dönemi, uzaktan eğitim süreci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Milyon Yazılımcı Projesi, 21. yüzyıl becerileri, yapay zeka, EBA’nın etkin kullanımı, uzaktan eğitim araçlarının kullanımına ilişkin eğitimler, yeni süreçte yapılabilecek çalışmalarla ilgili görüşler dili getirildi.

Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin desteğinin okul dışında da çok önemli olduğunu vurgulayan İl Müdürü Çalışkan, bu süreçte sağladığı katkılardan dolayı kendilerine teşekkür etti.

Uzaktan bağlantı yoluyla gerçekleştirilen bilişim öğretmenleri buluşmaları, branş öğretmenleri tarafından her hafta yapılacak.  
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285