İl Müdürü Kurt Öğrencileri Uyardı

İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, 01 Haziran 2019 günü gerçekleştirilecek sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınav ile 02 Haziran 2019 günü yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’na yönelik bir mesaj yayımladı.

İl Müdürü Kurt Öğrencileri Uyardı

İl Müdürü Abdurrahman Kurt mesajında şu ifadelere yer verdi:
Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınav ilimizde, 01 Haziran 2019 Cumartesi günü 250 sınav salonunda 2 oturum halinde gerçekleşecek. 3 bin 379 öğrencimiz, sabah 09.30'da başlayacak sözel oturumda 50, 11.30'da başlayacak sayısal oturumda ise 40 soru cevaplayacak.
5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri için yapılacak İlk ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ise 02 Haziran 2019 Pazar günü saat 10.00’da, ilimizdeki 346 sınav salonunda, 6 bin 63 öğrencinin katılımıyla, tek oturum şeklinde gerçekleştirilecek.
Her iki sınavın da sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için tüm hazırlıklar yapılarak bin 261 öğretmen görevlendirilmesi yapılmıştır.
Sevgili öğrenciler, sınav hakkında olumsuz düşünce ve sohbetlerden uzak durun. Mümkün mertebe günlük yaşantınızın dışına çıkmayın. Bu sınavların sadece birer fırsat olduğunu unutmayınız. Bu fırsatların bir şekilde telafisi vardır. Kaygılarınızı azaltın. Sınavda en aza indirilmiş kaygı ve stres en üst düzeyde başarılı olmanızı sağlar.
Sınav sonuçlarınız her ne olursa olsun sizinle övünüyor, gurur duyuyor ve geleceğimize güvenle bakıyoruz.
Son olarak sürücü ve vatandaşlardan mümkün olduğu kadar sessiz ve sakin bir sınav yapılabilmesi için adayların dikkatlerini dağıtacak gürültüden uzak durmalarını ve onlara yardımcı olmalarını istirham ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle sınavda görev yapan öğretmen ve yöneticilere kolaylıklar temennisiyle, sınava girecek bütün adaylara Allah’tan zihin açıklığı ve başarılar diliyorum.’’dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285