İlimizde 48 Bin 970 Öğrenci Karne Aldı

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı sene sonu karneleri, Piri Reis İlkokulu’nda düzenlenen programla öğrencilere dağıtıldı.

İlimizde 48 Bin 970 Öğrenci Karne Aldı
Tüm yurtta olduğu gibi Karaman’da da öğrenciler ikinci yarıyıl tatiline girmenin heyecanını yaşarken, Piri Reis İlkokulu’nda eğitim gören öğrenciler karnelerini Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun elinden aldı.
Karne dağıtım törenine, Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Maarif Müfettişleri Başkanı Mehdi Sezer, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Topal, Mehmet Rıza Ayaz, Haşim Tunca ve Ahmet Bayır, Okul Aile Birliği Başkanı Mesut Soyfidan, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı.
Karaman’da ikinci yarıyılın bitmesinin ardından, öğrenciler bugün karne heyecanı yaşadılar. Kent genelindeki toplam 227 okulda eğitim gören 48 bin 970 öğrenci karnelerini alarak, üç ay sürecek uzun bir tatil dönemine girdiler.
Protokol üyeleri öğrencilerle bir süre sohbet ederek karne heyecanına ortak oldular. Renkli görüntü ve sohbetlere sahne olan törende öğrencilere karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler verildi. Programda karne almanın heyecanını yaşayan öğrencilerin yaşamış olduğu mutlulukta görülmeye değerdi.
Program, protokol üyelerin öğrencilerle birlikte çekmiş olduğu fotoğraflarla sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285