İlköğretim Haftası Kutlama Programı Gerçekleştirildi

İlköğretim Haftası Kutlama Programı, Yılmaz Babaoğlu İlkokulunda yapıldı. 

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Gerçekleştirildi

Programa Vali Fahri Meral, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile daire müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Etkinlikler, Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Yılmaz Babaoğlu İlkokulunun hazırladığı programlarla devam etti.  

“Devletimiz Her Geçen Gün Eğitim Öğretim İçin Daha Fazla Yatırım Yapıyor”

Yılmaz Babaoğlu İlkokulundaki program, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, devletimizin her geçen gün eğitim için daha fazla yatırımlar yaptığından bahsederek “Bu yıl ilimize yeni okullar açıldı, okullarımız teknolojik malzemelerle donatıldı, eğitim ortamları yeni ders araç gereçleri ile daha da zenginleştirildi. Milli ve yerli, daha gerçekçi içeriğe sahip 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulanmaya başlanan yeni müfredatımız gelecek yıldan itibaren tüm ders kitaplarında yerini alacak.” dedi. 

“Öğrencilerimizi mutlu ve bilge nesiller olarak geleceğe taşıyacağız”

15 Temmuz’da olduğu gibi ucu dışarıda, aklı bir başkasının elinde milli benliğe sahip olmayanların, hayalperest durumuna düşerek, milletin lanet ettiği kişiler haline geleceğini belirten İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Eğitim değerler zemininde yükselen bir çalışmadır. Değer içermeyen eğitim düşünülemez. Öğrencilerimizi, yaşadığı çağın donanımlı ve ahlaklı nesilleri şeklinde eğitirken; onları sorgulayan, akleden, özgüveni tamamlanmış, mutlu ve bilge nesiller olarak geleceğe taşıyacağız.” şeklinde konuşmasına devam etti.

Kuntoğlu, çocukların sadece sınavlarda başarılı olduğu zaman değil, hayat boyu çocuklarımız olduğunu vurgulayarak en büyük başarının öğrencileri mutlu bir hayata taşıyabilmek olduğunu dile getirdi. Okullara yeni başlayan öğrencilere ve anne babalara “hoş geldiniz” diyen İl Müdürü Kuntoğlu,  sağlık ve mutluluk içerisinde huzurlu bir eğitim öğretim dönemi temennisinde bulundu.

Şiir ve halk oyunu gösterileri sonrasında 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıfa başlayan öğrencilere hoş geldin çiçeğini sunmasının ardından protokol üyeleri sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284