İnsanların Gönlüne Dokunan Örnek Proje: Sağlıcakla Kal

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile hayata geçen ve gönüllülük esasına dayalı sosyal sorumluluk projesi Sağlıcakla Kal yeniliklerle devam ediyor. 

İnsanların Gönlüne Dokunan Örnek Proje: Sağlıcakla Kal

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğünce karşılıklı olarak yeniden imzalanan Sağlıcakla Kal Projesinin İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen protokol imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan, Sağlık Hizmetleri Başkanı Musa Şahin, Başhekim Dr. Osman Açıkgöz, Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Alparslan Demir, Proje Koordinatörü Halil Erbay katıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, ilk olarak projenin amacından bahsetti.  Kuntoğlu, “Yedi yıldır devam eden Sağlıcakla Kal Projesinin amacı Karaman Devlet Hastanesine gelen hastalara; karşılama-yönlendirme ve ayakta refakat hizmeti vermek, sağlık alanındaki meslek gruplarını gençlere tanıtmak, öğrencilerimize toplumsal memnuniyet ve sorumluluk bilincini aşılamaktır” diye konuştu.

“Projeyle, öğrencilerimizin toplumsal duyarlılık kazanması hedeflenmektedir ”

Sağlıcakla Kal Projesinin il merkezinde bulunan ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerle gönüllülük esasına dayanarak uygulandığının altını çizen İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Proje, poliklinik servislerindeki tüm hastalara karşılama-yönlendirme, ayakta refakat hizmeti ile başlamış olup ev sahibi konumunda bulunduğumuz ülkemizdeki mültecilere de danışmanlık, tercümanlık hizmeti sunmak için başlatılmış, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastalarına Güzel Sanatlar Lisesi tarafından müzik, resim gibi etkinliklerle geliştirilerek devam edecektir. Projenin; süreç içerisinde farkındalık oluşturarak özgüven bulan gençlerimizin; toplumsal duyarlılık kazanması hedeflenmektedir. Savaş, kıtlık ve doğal afetler nedeniyle acı ve gözyaşının hâkim olduğu coğrafyalarda yaşanan tüm olumsuzluklara karşın, dünyanın çeşitli bölgelerinden ülkemize gelen hastalara, öğrencilerimizin insani ve vicdani gelişimlerini göz önüne alarak yardıma ihtiyacı olan bu kişilere, renk, dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin yardım etmeleri amaçlanmaktadır.  Bu yönüyle Sağlıcakla Kal Projesi insanların gönlüne dokunan ve ülke genelinde uygulanabilecek örnek bir projedir” dedi.

“23 Nisan’da çocuk servisinde yatan yavrularımıza yönelik bayram etkinliği düzenlenmektedir”

Karaman ve bölge halkından yaşlı, mülteci ve engelli hastaların büyük takdirini kazandığını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Sağlıcakla Kal Projesi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Karaman Devlet Hastanesi Çocuk Servisinde yatan yavrularımıza yönelik bayram etkinliği düzenlenmektedir. Bu vesile ile bayram törenlerine katılamamanın burukluğunu yaşayan çocuklarımıza bayram sevincini yaşatmak adına çeşitli gösteriler yapılarak küçük hediyelerle onların da bayramları kutlanmaktadır” diyerek konuşmasına son verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun ardından konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan ise, “Hastanemizde yıllık bir milyona yakın hastaya poliklinik hizmeti vermekteyiz. Bu yönü ve ulaşılan hasta göz önünde bulundurulduğunda projenin uygulanması noktasında bize de önemli katkı sağlayan proje ortağımız İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu’na, proje koordinatörlerimize, okul ve öğrencilerimiz ile emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 7 yılda projenin önemli mesafeler kat ederek günden güne halk nezdinde memnuniyetin daha da artmış olması bizlerin adına sevindirici bir durum.” dedi.

Protokol imza töreni atılan imzalar sonrasında günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285