banner339

Kahraman Çifti’nden Evlilik Ve Anne-Baba Okulu

Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman ve esi Muhsine Kahraman 20 Haziran 2011 tarihinde Halk Egitim Merkezi Müdürlügü’nde açilan “Evlilik ve Anne – Baba Okulu” kursiyerlerini ziyaret ettiler.

Kahraman Çifti’nden Evlilik Ve Anne-Baba Okulu
Muhsine Kahraman’in himayesinde açilan ve 05 Temmuz 2011 tarihine kadar açik kalacak olan kursu ziyaretlerinde Kahraman çiftine Vali Yardimcisi Latif Memis, Milli Egitim Müdür Yardimcisi Hasan Hüseyin Oduncu, Halk Egitim Merkezi Müdürü Mehmet Evren eslik etti.
Kursiyerleri tek tek tokalayan Kahraman çifti kursiyerlerin göstermis oldugu ilgiden ötürü memnuniyet duyduklarini ifade etti.
Sinifta konusan Vali Kahraman konusmasinda “Bugün ilimizde evlilik okulu projesini baslatmis bulunuyoruz. Çocuklarimizi iyi yetistirmek ve çocuklarimiza örnek bir aile olusturmak istiyorsak bir yerden baslamamiz gerekiyordu. Bu noktada Evlilik ve Anne-Baba Okulu projesini gerçeklestirmek gerektigini hissettik. Ben inaniyorum ki bu proje sayesinde evlenecek çiftler kendilerine daha iyi bir yol çizecekler ve buradan aldiklari egitimle mükemmel bir aile olusturacaklardir. Çünkü bu toplumun temeli ailedir. Aile olmadan hiçbir seyin olmasi mümkün degildir. Aile ne kadar saglam olursa toplum da o derece saglam olur ve iyi bir noktaya gelir. Evlenirken bilinçli olmak ve iyi kararlar vermek, evliligi bilinçli sürdürmek gerekmektedir. Karaman’da bu projeyi baslatarak, evlenecek olan gençlerin ve evli çiftlerin bu kurs sayesinde evlilik konusunda daha da bilinçlenmesini saglayacagiz. Ayrica kursu basariyla tamamlayan kursiyerleri çeyrek altinla ödüllendirip, onlara sertifika verecegiz. Ben bu projenin gerçeklesmesinde emegi geçen herkese tesekkür ediyorum. Ve bu tür güzellikleri sürdürmeye devam edecegimizi belirtiyorum. Esim Sayin Muhsine Kahraman’a da bu kursun hayata geçirilmesindeki emeklerinden ötürü ayrica tesekkür ediyorum. Kendisinin çabalari sonrasinda sizlerle bir araya geldik. Kursun bitiminde de sizlerle bir araya gelerek kursun degerlendirmesinde bulanacagiz.” dedi.
Kursiyerlerle birlikte ilk dersi dinleyen Kahraman çifti kursiyerlere ikramda bulunarak, onlarla sohbet etti. Samimi ve sicak ortamda geçen sohbet esnasinda Kahraman çifti nisanlilarin nikâhlarina katilma, evlilerinde evlerine ziyarette bulunma sözü verdiler. Daha sonra Halk Egitim Merkezi binasindaki diger kurslari da ziyaret eden çift olumlu izlenimlerle Halk Egitim Merkezi Müdürlügü’nden ayrildi.
Toplam 24 saat olan Evlilik Okulu Kursu hafta içi aksamlari 18:30 – 20:00 saatleri arasinda gerçeklestirilecektir. Rehberlik Arastirma Merkezi’nde görev yapan bir rehber ögretmen tarafindan verilecek olan kursta aile içi iletisim, aile olma, sözlülük ve nisanlilik dönemleri, ülkemizde ve dünyadaki çesitli evlilik kuramlari, eslerin birbirini tanimasi hakkinda kursiyerlere bilgiler aktarilacaktir.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285