banner329

Kahramanmaraş’a Atanan Milli Eğitim Müdürü Sultanoğlu’na Veda Yemeği

Karaman’da 4 yıl görev yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu onuruna veda yemeği verildi.

Kahramanmaraş’a Atanan Milli Eğitim Müdürü Sultanoğlu’na Veda Yemeği

Programa; İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve ailesi, Maarif Müfettişleri Başkanı Mehdi Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Nurettin Doğan, Abdurrahman Kurt, şube müdürleri, maarif müfettişleri, okul ve kurum yöneticileri, öğretmenler ile milli eğitim personeli katıldı.

“Müdürümüz geldiği günden bu yana hep yanımızda oldu”

Programda okul müdürleri adına açılış konuşmasını Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Aydoğdu yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun 2012 yılında Karaman’a atandığını hatırlatan Ahmet Aydoğdu, “Müdürümüz geldiği günden bu yana hep yanımızda oldu. Eğitim camiamıza kattığı değerlerden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Bundan sonraki görev yapacağı Kahramanmaraş ilinde de inşallah hayırlı hizmetlerde bulunacağına inanıyoruz. Tüm okul müdürleri adına İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’na teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Aydoğdu’nun ardından konuşan Maarif Müfettişleri Başkanı Mehdi Sezer veda konuşmalarının zor olduğunu ifade etti. Mehdi Sezer, “Peygamber efendimizin ‘Sevdiğiniz insanlara sevdiğinizi söyleyin. Bu aranızdaki muhabbettin artmasına neden olur.’ hadisi şerifi üzerine müfettişler adına konuşuyorum. Müdür beyi seviyorduk. Kendisinden Allah razı olsun. Ben hem şahsım hem de Maarif Müfettişleri adına kendisine çok teşekkür ediyorum. Biz Müdür beye hakkımızı helal ediyoruz. İnşallah o da bize helal eder. Hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

“Tasarruf konusunda yapmış olduğu çalışmalara hayran kaldım”

Karaman’daki eğitim camiası adına bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan ise kendisinin Karaman’da uzun yıllar görev yaptığını belirterek birçok kişiyle çalışma fırsatı bulduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun çok dürüst bir yönetici olduğunu ifade eden Nurettin Doğan, “Müdür bey harama helale çok dikkat ederdi. Tasarruf konusunda yapmış olduğu çalışmalara hayran kaldım ve bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca programımıza katılan ve bizi yalnız bırakmayan herkese de teşekkür ediyorum. İlk görev yerim olan Kahramanmaraş’ta da İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Asım Sultanoğlu’na başarılar diyorum.” diyerek konuşmasına son verdi.

“Hayat, Allah’ın insanlara nasip ettiği bir film şerididir”

Programı düzenleyen ve katılan davetlilere teşekkür ederek veda konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ayrılışların zor olduğunu dile getirdi. Sultanoğlu, “Çalıştığımız süre zarfında kimsenin kalbini kırmamaya özen gösterdim. Hayat denilen kavram böyle devam ediyor. Bugün Karaman’a veda ederken üç dört yıl sonra da belki Kahramanmaraş’ta böyle bir veda konuşması yapacağım. Önemli olan çalıştığın sürede bulunduğun makama neler kattığındır. Bir düşünürün de dediği gibi hayat, Allah’ın insanlara nasip ettiği bir film şerididir. Hayatın kalitesi, o film şeridi içerisine kattığınız kaliteli resimlere bağlıdır” diye konuştu.

Makamların geçici olduğunun altını çizen İl Müdürü Asım Sultanoğlu, “Mevkiler ya da makamlar geçicidir. Mevki ve makamı geride bıraktığınızda sizi arayıp soran veya selamlaşan dostlarınız varsa siz kıymetlisinizdir. Çalışma hayatınızda ailenize, arkadaşlarınıza ve çevremizdeki insanlara vakit ayırmalısınız. Özellikle şunu belirteyim ki ailenizi ihmal etmeyin.” dedi.

“Karaman’da ne yaptıysak birlikte ve ekip olarak yaptık”

Karaman’da ne yaptıysak birlikte ve ekip olarak yaptık diyerek konuşmasına devam eden Sultanoğlu, “Ben hiçbir zaman tek başıma şunları yaptım diyemem. Ne yaptıysak birlikte ve ekip olarak yaptık. Hep beraber güzel işlere imza attık. Karaman’da reformist işler de yaptık. Birleştirilmiş sınıfa dair uygulamalarımız bunun en güzel örneğidir. Bugün merkezde olan bir okulumuzda öğrencilerimiz nasıl bir eğitim alıyorlarsa aynı şekilde Kızılyaka İlkokulunda da öğrencilerimiz yine aynı eğitimi alıyorlar. Sudurağı’ndaki okullarımızı ziyaret ettim. Birinci sınıfta akıllı tahtalarda öğrencilerimiz ders görüyorlar. Beşinci sınıftaki öğrencilerimiz de fiber optik internet ile yeni EBA sistemi üzerinden eğitim alıyorlar. Yakın zamanda Avrupa’daki eğitim sistemini inceleme fırsatı buldum. Oradaki öğrenciler hala kara tahtayla eğitime devam ediyorlar” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, “Çalıştığım süre zarfında üzdüğüm ya da kırdığım arkadaşlarım varsa haklarını helal etsinler. Benden yana bir hak varsa annenizin ak sütü gibi helal olsun. Umarım her biriniz gelecekte Karaman’da çok daha başarılı ve kıymetli işler yaparsınız. Programa katılan herkese tek tek çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

Veda konuşmasının ardından Karaman’daki eğitim camiası adına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’na hediyelerini takdim etti.

Program günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285