“Kahvaltımı Yapıyorum Sağlıklı Yaşıyorum” Etkinliği Yapıldı

Okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve öğrencilerde öğün atlamadan düzenli yeme- içme alışkanlıklarının kazandırılması için “Beslenme Dostu Okul” etkinlikleri kapsamında Kale İlkokulu öğrencileri ile farklı bir etkinliğe imza atıldı.   

“Kahvaltımı Yapıyorum Sağlıklı Yaşıyorum” Etkinliği Yapıldı

Okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve öğrencilerde öğün atlamadan düzenli yeme- içme alışkanlıklarının kazandırılması için “Beslenme Dostu Okul” etkinlikleri kapsamında Kale İlkokulu öğrencileri farklı bir etkinliğe imza attılar.  
9 Nisan 2019 Salı günü saat 08.30’da Kale Restorant’ta başlayan kahvaltı etkinliği ile çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması amaçlanmış olup düzenlenen kahvaltı programında çocuklara süt, peynir, zeytin, domates, salatalık, sucuklu yumurta, sigara böreği ve bal gibi sağlıklı besinlerden oluşan kahvaltı tabağı ikram edildi.
“Kahvaltımı Yapıyorum, Sağlıklı Yaşıyorum” sloganıyla ailelere okul çağındaki hiçbir çocuğun kahvaltısız okula gelmemesi mesajının aktarıldığı etkinlikte çocuklar hem eğlendi hem de sağlıklı beslenmenin kendilerine, eğitim hayatlarına nasıl bir katkı sağlayacağını öğrendiler. 
Çocukların sağlıklı beslenme konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığını ve hazır gıdalarla kendilerini mutlu etmeye çalıştıklarını söyleyen Kale İlkokulu Müdür Yardımcısı Ayşegül Özkan kahvaltı alışkanlığını geliştirmek amacıyla bu organizasyonu yaptıklarını söyledi. Özkan “Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bilgisi dâhilinde ‘Kahvaltımı Yapıyorum Sağlıklı Besleniyorum’ projemizle okulumuzda öğrenim gören 155 öğrencimiz ve 9 öğretmenimizle öğrencilerimize daha bilinçli, sağlıklı ve huzurlu bir geleceğe adım atmaları için yol göstermek ve onlara kahvaltı öğününün önemini aktarmak istedik. Bizleri destekleyen Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Abdurrahman Kurt ve okul idaremize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285