Karaman'da 12 Bin 700 Öğrenci Faydalanacak

İmkân ve fırsat eşitliği anlamında, kırsaldaki çocukların beslenmesinde çok önemli bir rol oynayacak olan haftada beş gün ücretsiz yemek uygulaması 06 Şubat 2023 Pazartesi günü itibariyle başlıyor.

Karaman'da 12 Bin 700 Öğrenci Faydalanacak

Karaman Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıda kurum müdürleri ve okul aile birliği başkanlarıyla bir araya gelen Karaman Valisi Tuncay Akkoyun okullarda sürecin planlanması, hazırlanması ve uygulanması aşamasında temizlik ve hijyene dikkat edileceğini söyledi.

Kantin ve yemekhane denetimlerinin ikinci dönemde hız kesmeden devam edeceğini belirten Vali Akkoyun konu hakkında yaptığı açıklamada “2022-2023 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminde başlayacak olan okul öncesi öğrencilere ücretsiz yemek hizmeti başlayacağının bildirilmesinin ardından ilimizde de hazırlıklar tamamlandı. 06 Şubat 2023 Pazartesi günü itibariyle Karaman’da taşımalı eğitim, okul öncesi olmak üzere 12 bin 700 öğrencimize yemek servisi yapılacak. Yemeklerin temiz bir ortamda sıcak bir şekilde servis edilmesinde, kantinlerin ve yemekhanelerin temizliğinin takibi noktasında okul annelerimizden destek istiyoruz. Okul aile birliklerimizle güzel işler çıkaracağımıza inancımız tam.” dedi. Haber: Senem Yavuzaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284