Karaman'daki Okullarda Spor Seferberliği Başladı

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü başlatmış olduğu spor seferberliği kapsamında ilkokullara atletizm seti ve ortaokullara bocce malzemeleri dağıttı. 31 Mart 2023 10:42 3Karaman'daki Okullarda Spor Seferberliği Başladı

Karaman'daki Okullarda Spor Seferberliği Başladı

Karaman'da spor kültürünün geliştirilmesi ve sportif başarıların artırılması amacıyla kolları sıvayan Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü yeni bir çalışmaya başlayarak ilk etapta okullarda spor kulüpleri kurdu. Böylelikle her bir öğrenci 81 okul spor kulübünün imkânıyla birçok branşa yönelik sportif etkinliklerde bulunabilecek.

Sekiz Okul Spor Bölgesi Oluşturularak Spor Malzemeleri Okullara Dağıtıldı

Kurulan okul kulüplerinin ardından bir sonraki aşamaya geçen İl Millî Eğitim Müdürlüğü okul çağındaki öğrencilerin ders dışı zamanlarında spor yapma becerilerinin geliştirilmesi, bilgisayar başında ve durağan geçen yaşam döngülerine hareketlilik kazandırmak amacıyla başlattığı çalışma ile il merkezinde 8 okul spor bölgesi oluşturdu.

Proje kapsamında son yıllarda gittikçe popüler hale gelen "Bocce" branşının yaygınlaşması ve minik öğrencilerin içinde var olan cevheri ortaya çıkarmak, geleceğin başarılı sporcularını yetiştirerek atletizmde Karaman rüzgârı estirmek için 13 bölge ilkokuluna atletizm seti ve 32 ortaokula bocce malzemeleri dağıtıldı.

"Her öğrencimiz en az bir spor branşıyla ilgilenecek"

Sene başında bu çalışmanın ilk temellerinin atılarak mahalle mahalle planlamalar yapıldığını dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, "Modern çağın yaşam koşulları içerisinde vücutta oluşan tahribata karşı, bedensel ve ruhsal tamiratın en kolay yolu spor yapmaktır. Düzenli ve sürekli spor yapmak, toplumumuzda spor kültürünün gelişmesine katkı sağlamak, ulusal ve uluslararası alanlarda spor branşlarında daha fazla başarılar elde etmek için ilimizde bu yıl okul spor kulüplerimizin sayısını artırdık. Bu çerçevede okul spor bölgeleri oluşturarak planlamalar yapıldı. Bizler istiyoruz ki hem okul döneminde hem de ders sonrası vakitlerde çocuklarımız okul ve spor salonlarımızda istedikleri bir alanda spor yapsınlar. Arzumuz her öğrencimizin en az bir spor branşıyla ilgilenerek daha kaliteli bir yaşam sürdürebilmesidir." dedi.  

Spor malzemelerinin dağıtımının ardından program sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284