banner370

Karaman İmam Hatip Ortaokulundan Tarihi Başarı

Karaman İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Adem Gümüş TEOG sınavı sonrası liselere yerleşen öğrencileri ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Karaman İmam Hatip Ortaokulundan Tarihi Başarı
Gümüş açıklamasında, Karaman tarihinde bir devlet ortaokulunun yakaladığı en yüksek yerleştirme başarısını elde ettiklerini söyledi.
Gümüş, “Okul 1.si Bülent Bera Acar’ın bir çok önde gelen Fen Lisesine girebilecek düzeyde bir puanı bulunmasına rağmen, tercihini Türkiye’nin en gözde okullarından olan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden yana kullanırken, geride kalan ve yüksek puan alarak tercih hakkı elde eden toplam 10 öğrencimiz ise çeşitli Fen Liselerine yerleşmiştir” dedi.
“Yine yüksek puan alan 20 öğrencinin Türkiye’nin önde gelen Anadolu Liselerine; 28 öğrencinin Prof. Dr. Ömer Dinçer Proje İmam Hatip Lisesine ve 14 kadar öğrencinin ise Spor Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi gibi çeşitli liselere yerleşme başarısı elde ettiğini belirten Gümüş ayrıca, “Bu yıl ilk mezunlarını verdiklerini ve mezun olan öğrencilerin 144 tanesinin Ülkemizin çeşitli noktalarında yer alan ve giderek ivme kazanan Anadolu İmam Liselerinde okuma hakkı kazandığını ifade etti.
Bu başarının tesadüf olmadığının altını çizen Gümüş, “ Kuşku yok ki bu başarıda okulumuz öğrencileri kadar öğretmenlerimizin ve hassaten okul yönetimimizin özverili çalışmaları da etkili olmuştur derken Okul Müdürümüz Sayın Ziya Güler’i, Müdür Yardımcılarımız Mehmet Üzüm ve Ramazan Taş hocalarımızı okul aile birliği yönetim kurulu olarak ayrı ayrı tebrik eder velilerimiz adına şükranlarımızı sunarız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285