Karaman Milli Eğitim Fark Yaratıyor

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çağrıları sonuçlandı. Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK 4005’ten sonra 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında 57 proje destek almaya da hak kazandı.

Karaman Milli Eğitim Fark Yaratıyor

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından 2023 çağrı döneminde başvurusu yapılan, bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlayan 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında 57 proje destek almaya hak kazandı. Bu kapsamda Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü aralarında üniversite ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yer aldığı ve destek hakkı kazanan 57 projeden biri oldu.

Ayrıca TÜBİTAK tarafından sağlanacak finansal destek dışında SARAY-SEKASAR Vakfı'nın da finansal destek sağlayacağı Bilim Şenliği kapsamında Karaman’da büyük bir Bilim Şenliği düzenlenecek. Birbirinden değerli akademisyenlerin katılacağı konferanslar, söyleşiler ile atölyeler kurulacak. Karaman’daki tüm öğrencilere açık olacak Bilim Şenliği, 3 gün misafirlerini ağırlayacak.

Projede emeği geçen yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284