Karaman’da Temizliğini Tescilleyen Okullar Belgelerini Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü çerçevesinde `Okulum Temiz` belgesini almaya hak kazanan okullara İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından belgeleri verildi.

Karaman’da Temizliğini Tescilleyen Okullar Belgelerini Aldı

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu'nda yer alan kriter ve önlemleri yerine getiren okullara İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından "Okulum Temiz" belgesi verildi. 
İl Müdürü Mehmet Çalışkan, yapmış oldukları çalışmalarla "Okulum Temiz" belgesini alan okul yöneticilerini tebrik etti. Çalışkan, “Özellikle salgın sürecinde bu tür çalışmalar önem arz etmektedir. Bu süreçte hepimize önemli görevler düşüyor. Öğrencilerimiz okul kapısından girdiği andan itibaren bizlere emanet. Öğrencilerimizin sağlıklı ortamlarda eğitim alması bizlerin gayreti ve hassasiyeti olacaktır. Almış olduğunuz belgeyle okullarımızın temizliğini tescillemiş oldunuz. Göstermiş olduğunuz hassasiyetten ve yaptığınız çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyorum" diye konuştu. 
Program İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın okul yöneticilerine belgelerini vermesiyle sona erdi. 
Okulum temiz belgeli okullar ise şu şekilde,
Karaman Güzel Sanatlar Lisesi
Gevher Hatun Anaokulu
Ayrancı Ortaokulu
Toki Ortaokulu
Karaman Bilim ve Sanatlar Merkezi
Paşa ve Recep Evcen Anaokulu
Medine ve Yaşar Evcen Anaokulu
Ahi Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Merkez Anaokulu
Nene Hatun Anaokulu
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulama Anaokulu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285