Kayıtlar Tamamlandı, Yeni Öğrenciler Bekleniyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılı güz dönemi kayıtları tamamlandı.

Kayıtlar Tamamlandı, Yeni Öğrenciler Bekleniyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) 2019 ÖSYS sonuçlarını açıklamasının ardından 19 Ağustos’ta başlayan kayıt süreci sona erdi. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine online ve şahsen başvuru ile yapılan kayıt işlemlerinin ardından 1.534’ü lisans, 2.210’u önlisans olmak üzere toplam 3.744 öğrenci kayıt yaptırdı.
Kayıtlar Tamamlandı, Gözler Boş Kontenjanlarda
Üniversitelerde kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi için belirlenen 4.018 kontenjanın 3.744’üne kayıt yaptırılırken 274 kontenjan ise boş kaldı. ÖSYM’nin ek yerleştirme takvimini açıklaması ile birlikte tercih yapmayan veya herhangi bir bölüm ve programa yerleşemeyen öğrenciler boş kalan kontenjanlar için tekrar tercih yapma şansına sahip olacaklar.
“Öğrencilerimize başarılı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum”
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, yeni dönem kayıtlarının öğrenciler için hayırlı olmasını dileyerek, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilerimizle birlikte hep beraber üniversitemizi daha da zenginleştirip güzelleştireceğiz. Üniversitemize kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyor ve başarılı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum.” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285