Kazim Karabekir MYO’dan Anlamli Etkinlik

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kazim Karabekir Meslek Yüksekokulunda Istiklal Marsi’nin kabulünün 93. Yili ve Çanakkale Deniz Zaferinin 99. Yili dolayisiyla anma programi düzenlendi.

Kazim Karabekir MYO’dan Anlamli Etkinlik

KMÜ Kazim Karabekir Meslek Yüksekokulu Pasa Ögrenci Toplulugu tarafindan organize edilen etkinlik sehitlerimiz için saygi durusunda bulunulmasi ve Istiklal Marsi’nin okunmasi ile basladi. Ardindan ögrenciler oratoryo seklinde Istiklal Marsi’nin on kitasini okudu.
Mehmet Akif Ersoy’un basta ‘Çanakkale Sehitlerine’ siiri olmak üzere çesitli siirlerinin okundugu programda KMÜ Edebiyat Fakültesi Ars. Gör. Sefa Kaya, Mehmet Akif Ersoy’un hayatindan kesitler sundu.
Türkiye Muharip Gaziler Dernegi Karaman Subesine üye gazilerimizin de katildigi anma programinda gaziler adina Türkiye Muharip Gaziler Dernegi Karaman Subesi Baskani ve ayni zamanda Kibris gazisi olan Behiç Bas da söz aldi ve ögrencilere gazilik hakkinda bilgiler vererek savas anilarini paylasti.
Istiklal Marsi’nin Kabulünü ve Çanakkale Deniz Zaferini Kutlama ve Çanakkale Sehitlerini Anma Programi kapsaminda ayrica Kazim Karabekir Müftüsü Mehmet Yorulmaz tarafindan dua okundu. Etkinlik katilimcilara plaket verilmesinin ardindan sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285