Kazım Karabekir Paşa KMÜ’de Anıldı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Edebiyat Fakültesi tarafından “Vefatının 74. Yılında Kazım Karabekir Paşa’dan Gençlere Öğütler” konulu konferans düzenlendi.

Kazım Karabekir Paşa KMÜ’de Anıldı

Kazım Karabekir’in vefat yıldönümü anısına düzenlenen konferansa KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Muşmal, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Program, Rektör Namık Ak’ın açış konuşması ile başladı. Rektör Namık Ak konuşmasında Kazım Karabekir Paşa’nın askeri dehası ile önemli bir komutan ve siyasetçi olduğunu aynı zamanda yapmış olduğu çalışmalarla da ülkemizin bugünlerine ışık tutan unutulmayacak bir şahsiyet haline geldiğini belirtti.

Rektör Namık Ak’ın açış konuşmasının ardından Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Alaattin Uca’nın “Vefatının 74. Yılında Kazım Karabekir Paşa’dan Gençlere Öğütler” konulu konferansına geçildi. Doç. Dr. Uca, Kazım Karabekir Paşa’nın askeri başarıları, siyasi hayatı ve ülkemize vermiş olduğu katkılarla ilgili bilgiler sundu. Doç. Dr. Uca ayrıca Kazım Karabekir Paşa’yı bilinen yönlerinin yanı sıra tarih kaynaklarında yer alan daha detaylı bilgiler ışığında anlatarak sunumunu tamamladı.

Program, hediye takdiminin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284