KMÜ 8 Bin Ögrencisiyle Yeni Egitim Dönemine Basliyor

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi, 2011-2012 egitim-ögretim dönemine baslamanin heyecanini ve telasini yasiyor.

KMÜ 8 Bin Ögrencisiyle Yeni Egitim Dönemine Basliyor
Yaklasik 8 bin ögrenci ile egitim ve ögretime baslayan Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, yeni egitim-ögretim dönemine iliskin açiklamalarda bulundu.
Gökmen, “Üniversitemizde 2010-2011 egitim-ögretim dönemine baslamanin heyecanini ve gururunu yasamaktayiz. Üniversitemizde egitim gören ve aramiza bu yil katilan ögrencilerimizi tebrik ediyor, basarilar diliyorum. Üniversitemiz bütün çalisanlariyla birlikte, ailelerinin bize emaneti olan ögrencilerimizin ihtiyaç duyduklari her an yanlarinda olacaktir” dedi.
Ögrencilerin daha iyi bir egitim görmesi için bütün hazirliklarin tamamlandigini belirten Rektör Gökmen “Egitim-ögretim ve arastirmada dünya ölçülerini yakalamayi hedefleyen üniversitemizin, çagdas ve nitelikli bir üniversite olma yolunda kat ettigi mesafe sevindiricidir. Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi, kuruldugu günden bu yana daima degisimi, ilerlemeyi kendine hedef edinmistir. Bugün üniversitemiz fiziki yapilanmasi, sahip oldugu tesisleri, sundugu sosyal, kültürel ve sportif imkânlari bakimindan eksikliklerini hizla tamamlamakta, çagdas bir üniversite olma yolunda ciddi gayretler göstermektedir” açiklamalarini yapti.
Son üç yil içerisinde üniversite olarak, biri uluslararasi ve besi de ulusal düzeyde olmak üzere toplam alti sempozyum ve kongre düzenlendigini belirten Rektör Gökmen, hedeflerine ulasmak için üniversitenin kapisini dünyanin her yerinden gelecek nitelikli akademisyenlere ve yurt disi ögrencilere açtiklarini, 2011-2012 egitim-ögretim döneminden itibaren yurt disindan gelen ögrencilerin Karaman’da egitim görmelerinin de önemli bir baslangiç oldugunu vurguladi.
Karaman’da üniversite ögrencilerinin sosyal olanaklarini degerlendiren Rektör Gökmen “Ebeveynlerin gönül rahatligi ile çocuklarini gönderdikleri, ekonomik hayatin ucuz oldugu ve ülkemizin en güvenli sehirlerinden biri olan Karaman’da üniversite egitiminin, bir ayricalik oldugunu belirtmek isterim” dedi.
Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen “Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi’nde gelecegimizin teminati olan gençlerimizin, bilgi çaginin gerektirdigi donanimda yetismesinde hem ögretim elemanlarimiz, hem idari personelimiz, hem de anne babalarin payi vardir. Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi ailesinin, 2011-2012 egitim-ögretim yilinda da özverili çalismalarinin artarak devam edecegine inaniyorum. Egitime gönül veren herkesi, üniversitemizi tanimaya ve Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi ailesine katilarak, bizlerle birlikte ögrenmeye ve isbirligine davet ediyorum. Tüm ögrencilerimiz ve personelimiz için 2011-2012 egitim-ögretim döneminin saglikli ve huzurlu bir egitim hayati seklinde geçmesini temenni ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285