KMÜ Mensuplarının En Az Bir Yabancı Dil Öğrenmesi Öncelikli Hedeflerimiz Arasındadır

Yabancı dil eğitimi alacak olan Karamanoğlu Mehmetbey üniversitesi öğrencisi, akademik ve idari personeli ile aile üyelerine dil öğreniminde kolaylık sağlayacak kursun indirim prokolü imzalandı.

KMÜ Mensuplarının En Az Bir Yabancı Dil Öğrenmesi Öncelikli Hedeflerimiz Arasındadır

Yabancı dil eğitiminin her geçen gün önem kazandığını belirten Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül konuyla ilgili açıklamasında “Üniversitemiz mensuplarının Karaman'da etkin bir şekilde ve ekonomik sıkıntıya düşmeden yabancı dil eğitimi alabilmeleri için Karaman Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları ile görüşmelerimiz olumlu sonuçlandı. Kuşkusuz dil öğrenimi, üniversite derslerinin yanı sıra sosyal hayatta da yüz yüze ve çevrimiçi ortamlarda sürekli desteklenmesi gereken bir husustur. Her meslek grubunun kariyer hedeflerinde mutlaka yeri olan İngilizce öğrenimi ise günümüz koşullarında artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Öğrencilerimizin ve personelimizin dil kursuna ilgi göstereceğini düşünüyorum. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, mensuplarının en az bir yabancı dil öğrenmesini, en az bir kurs ve sertifika programından yararlanmasını, bir spor ve sanat dalıyla ilgilenmesini, sivil toplum kuruluşu ya da üniversite kulüplerinde kendini ifade etmesini öncelikli hedefleri arasında belirlemiştir. Protokolün şimdiden hayırlı olmasını ve üniversitemiz mensuplarına en üst düzeyde fayda sağlamasını temenni ediyorum” dedi. 
Protokol kapsamında yabancı dil eğitimi alacak olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencisi, akademik ve idari personeli ile aile üyelerine konuşma odaklı İngilizce eğitimi için yüzde 40, sınav odaklı İngilizce eğitimi için ise yüzde 30 oranında indirim uygulanacak; ayrıca eğitim süresince ödemelerin taksitlendirilmesi sağlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285