KMÜ Personeline Ingilizce Kursu

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), idari personeline Ingilizce kursu veriyor. Üniversitenin 2014 yili stratejik hedefleri dogrultusunda düzenlenen kursla, üniversitede çalisan idari personelin en az % 5’inin bir yabanci dil konusabilmesi ve bu dilde okudugunu anlayabilmesi amaçlaniyor.

KMÜ Personeline Ingilizce Kursu

Konuya iliskin bir açiklama yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, üniversitede personelin niteliginin yükseltilmesine önem verdiklerinin altini çizerek söyle konustu: “Üniversite yönetimi olarak 2007 yilinda kurulan Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesinin kurumsallasma eksenini tamamlamayi en önemli stratejik hedef olarak belirledik. Bu baglamda idari personelimizin kurumumuza yakisir nitelik ve özellikte olmasini temin etmek amaciyla bazi hizmet içi egitim programlari düzenlemeyi planladik. Bu programlarla personelimizin hem kurumsal bagliligini artirarak daha huzurlu çalismasini hem de daha üst düzeyde is performansi sergilemesini amaçliyoruz.”
KMÜ Rektörlügü ve Sürekli Egitim Merkezi isbirligiyle gerçeklestirilen Ingilizce kursu, KMÜ Yabanci Diller Bölüm Baskanligi okutmanlari ile KMÜ’lü yabanci ögretim elemanlari tarafindan veriliyor.
Üniversitenin farkli birimlerinde görev yapan 31 personelin katildigi ve haftada toplam 10 saat iki ayri grup halinde düzenlenen kursta, tamamen Ingilizce konusuluyor. Sekiz hafta boyunca devam edecek kurs sonunda katilimcilarin Ingilizce konusma ve anlamaya yönelik korkularinin azaltilmasi da öngörülüyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285