KMÜ’de ‘Çanakkale Zaferi Ve İstiklal Marşı’ Anma Programı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Türk Dünyası Araştırma Topluluğu tarafından ‘Çanakkale Zaferi ve İstiklal Marşı’ konulu anma programı düzenlendi. Programa öğretim elemanları, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

KMÜ’de ‘Çanakkale Zaferi Ve İstiklal Marşı’ Anma Programı
“Vatan özgürlüktür”
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Topluluk Başkanı Ahmet Bakır, Çanakkale Zaferi’nin tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan, yalnızca Türk milletinin kahraman evlatları tarafından verilen bir mücadele olduğuna dikkat çekerek, “Atalarımız, üzerinde yaşamış olduğumuz toprak parçasını bize vatan yaptılar. Vatan özgürlüktür. Al bayrağımız altında özgürce konuşabiliyorsak, ibadetlerimizi özgürce yapabiliyorsak bunun sebebi atalarımızın bu coğrafyayı bize vatan yapmasıdır. Çanakkale Zaferi binlerce şehit verilerek kazanılmış mukaddes bir zaferdir. Bizlere böyle bir gururu yaşatan şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.” dedi.
Programda açılış konuşmasının ardından Volkan Ünsal isimli öğrenci İstiklal Marşının on kıtasını seslendirdi. İbrahim Bozer isimli öğrenci de Seyit Onbaşı’nın hayatına dair bilgiler paylaştı. Adil Toplu, Songül Doğan ve Ümit Özdoğru isimli öğrenciler ise sırasıyla Çanakkale Şehitlerine, Çanakkale Geçilmez ve Leke şiirlerini okudular. Şiir dinletilerinin ardından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile program sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285