KMÜ’den Bütünleme Sınavlarına İlişkin Açıklama

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bütünleme sınavlarına ilişkin bir açıklama yaptı.

KMÜ’den Bütünleme Sınavlarına İlişkin Açıklama

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) bütünleme sınavlarına ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi. “2021-2022 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılı Bütünleme Sınavları, üniversitemiz akademik takvimine göre 24-25 Ocak 2022 tarihinde yapılacak şeklinde ilan edilmiştir. İlimiz ve yurt genelindeki elverişsiz hava koşulları nedeni ile bütünleme sınavları yönetimimizin almış olduğu kararla 26-27-28-29-30 Ocak 2022 tarihlerinde yapılacak şekilde ertelenmiştir. Elverişsiz hava koşullarının devam etmesi neticesinde yönetimimiz tarafından öğrencilerimizin mağdur olmamaları için yeni bir değerlendirme süreci başlatılmıştır. İlimiz Karayolları Bölge Müdürlüğü, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Müdürlüğü, Meteoroloji İl Müdürlüğü ve ilgili kurumlarımız ile görüşmek suretiyle ayrıntılı değerlendirmelerde bulunulmuştur. Yapılan değerlendirmeler çerçevesinde il sınırları içerisinde ve Karaman’ı diğer illere bağlayan geçiş noktalarında herhangi bir ulaşım sorunu bulunmadığı tespit edilmiştir. Diğer yandan üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizin bütünleme sınavlarını beklediklerini ve memleketlerine sınav sonrasında gitmek için planlama yaptıkları belirlenmiştir.

Nitekim ilimizde kalarak bütünleme sınavlarını bekleyen öğrencilerimizin sayısının fazla olması ve öğrencilerimiz sınavlarının ardından yarıyıl tatili için memleketlerine gitme durumunu göz önünde bulundurulmuş, 25 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilen Üniversitemiz Senato Toplantısı’nda bütünleme sınavlarının daha fazla ertelenmeden yüz yüze yapılması yönünde karar alınmıştır.

Bütünleme sınavlarına girecek öğrencilerimiz ve özellikle engelli öğrencilerimiz için çağrı hatları oluşturulmuş, başta öğrenci yurtları olmak üzere ilimizde bulunan ikametlerinden alınarak sınav yerine getirilmesi için servis imkânı sağlanmıştır. Ayrıca öğrencilerimizden il merkezinde eğitim-öğretim gördüğü halde mevcut durumda Ermenek MYO ve Kazım Karabekir MYO’ya yakın olanların bu ilçelerimizdeki meslek yüksekokullarımızda sınava girebilmeleri sağlanmıştır.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencilerinin refahını, huzurunu ve kaliteli eğitim-öğretim görmelerini ilke edinen bir üniversitedir. Bu ilke ve hassasiyet çerçevesinde mevcut şartlar değerlendirildiğinde en sağlıklı kararları alarak öğrencilerimizin eşitlik, adalet, hak, hukuk kavramlarını gözeterek, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile üniversite mevzuatını da göz önünde bulundurmaktayız.

Kamuoyuna ve sevgili öğrencilerimize saygı ile duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284