banner358

KMÜ’nün 2013 Yili Yatirim Raporu Yayinlandi

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesinin (KMÜ) ‘2013 Yili Yatirim Programi Izleme ve Degerlendirme Raporu’ yayinlandi. 5018 sayili Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 25 ve 60’inci maddeleri uyarinca, hesap verilebilirligi saglamak ve yatirim harcamalarinin verimliliginin kontrol edilmesi amaciyla hazirlanan raporda, üniversite bünyesinde yapilan ve yapilmakta olan yatirim projeleri ile gelecek yillar için öngörülen hedefler açiklandi.

KMÜ’nün 2013 Yili Yatirim Raporu Yayinlandi

Raporda, 2013 Yili Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu kapsaminda KMÜ’ye yatirimlar için tahsis edilen ödenekten toplam 24.651.348,92 TL harcanmis oldugu ve gerek bütçe tertibi gerekse proje ödenegi bazinda ödenek üstü harcama yapilmadigi vurgulandi.
“Günes Enerjili Yari Olimpik Yüzme Havuzu ve Amfi Tiyatro”
Raporda, 2013 yilinda KMÜ’ye tahsis edilen sermaye ödenekleri ve bütçe imkânlari dogrultusunda, Yunus Emre Yerleskesi Ana Giris Kapisi, Asfalt Yol ve Çevre Düzenlemesi, Alt Yapi ve Isi Merkezi Ikmal Insaati, Kazim Karabekir Meslek Yüksekokulu, Rektörlük Konutu gibi yapim islerinin tamamlandigi belirtildi.
Ayni zamanda Iklim Kontrollü Arastirma Serasi ile Merkezi Arastirma Laboratuvari binasinin birinci katinin yapiminin tamamlandigi, laboratuvar makine-techizati alinarak Merkezi Arastirma Laboratuvarinin faaliyete basladigi ifade edildi.
2013’te tamamlanan projelerin yani sira Edebiyat Fakültesi ve 1000 kisilik Konferans Salonu Binasi, Saglik Yüksekokulu Ek Binasi, Günes Enerjili Yari Olimpik Yüzme Havuzu Insaatlari ile Yunus Emre Yerleskesi Amfi Tiyatrosu, Ermenek Meslek Yüksekokulu Ihata Duvari ve Çevre Düzenlemesi islerinin yapiminin ise 2014 yilinda da devam ettigi vurgulandi.
“Arastirma Merkezi Olmak”
Raporda, üniversitenin ve bölgenin ihtiyaci olan her türlü arastirmanin yapilabildigi bir bilgi merkezi olmak amaciyla yapilacaklar da su sekilde siralandi: ”Uluslararasi kuruluslarca denkligi kabul edilmis merkezi arastirma laboratuvarini 2017 yilinda hizmete sunmak, Bilimsel Arastirma Projeleri (BAP) Birimini güçlendirmek, Karaman’da faaliyet gösteren en az 5 sirketle staj anlasmasi yapmak.”
Egitim ve ögretimde kaliteyi yükseltmek için egitim seviyesini uluslararasi düzeyde rekabet edebilir seviyeye çikarmak amaciyla belirlenen hedeflerin de yer aldigi raporda, “2017 yili sonuna kadar kalite güvence sistemi olusturarak ‘Kalite Sertifikasi’ almak, 2017 yili sonunda 12.500 ögrenci sayisina ulasmak ve 2017 yilina kadar yabanci ülkelerdeki en az 500 uluslararasi ögrencinin üniversitede ögrenim görmelerini saglamak hedefler arasinda yer aldi.
“Engelsiz Üniversite Projesi”
Ayrica KMÜ’nün tercih edilebilirligini arttirmak için 2015 yili sonunda engelsiz üniversite projesini %100 oraninda tamamlamak ve ögrencilerin yönetime aktif olarak katilimini saglamak da diger hedefler olarak gösterildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285