banner339

KOMGIDA Hayvancilik Tesislerinin Temeli Atildi

Kombassan sirketlerinden KOMGIDA, sektöründe elde ettigi basariyi Hayvancilik alaninda da sürdürmeyi hedefleyerek damizlik süt sigiri yetistiriciligi tesislerinin temelini atti.

KOMGIDA Hayvancilik Tesislerinin Temeli Atildi

Ilimize bagli Kâzimkarabekir ilçesinde temeli atilan tesislerle ilgili, Kombassan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Esat Sahin yaptigi açiklamada;  “Tesislere ilk etapta 480 adet damizlik süt sigiri getirilecek. Kademeli olarak iki üç yil içerisinde bu sayiyi 3000 civarina getirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde ilk etapta süt isleyen firmalara sogutulmus süt tedariki planladigimiz tesislerde, müteakip safhalarda, damizlik hayvan üretimi, et besiciligi, süt isleme üniteleri gibi faaliyetler de planliyoruz. KOMGIDA’nin, devlet destekli faizsiz hayvancilik kredisi kapsaminda almis oldugu tesviklerle gerçeklestirecegi tesisler, üç yil içerisinde 100’e yakin bölge insanimiza da is imkâni saglayacaktir.”
GOLDA ve MELDA markalari ile ülkemizin en kaliteli un, bakliyat, irmik, makarna ve bisküvilerinin üretimini gerçeklestiren KOMGIDA, 76.000m2 si kapali, 1.100.000 m2 açik alana sahip tesislerinde, 330 kisiye istihdam sagliyor ve teknolojinin son imkânlarindan faydalanarak faaliyetlerini sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285