Küçük Yüreklerin Sıra Dışı Peygamber Sevgisi

Anadolu Gençlik Derneğince 17 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan büyük ödüllü Siyer-i Nebi Yarışmasına başvurular hızla devam ederken Merkez Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulunda bir gurup öğrenci örnek davranış sergileyerek gönülleri fethetmiş oldular.

Küçük Yüreklerin Sıra Dışı Peygamber Sevgisi

8. Sınıf öğrencileri ve aynı zamanda AGD okuma gurubu öğrencileri Enes Kamil Selçuk, Tarık Gümüş, Murat Gilik, Hüseyin Aydoğdu, Huzeyfe Şen ve  Ferhat Bahadır Gençyiğit tüm masraflarını çevrelerindeki tanıdıklardan temin etmek üzere toplam 300 kadar 5. Sınıf öğrencisine yarışma kitabını ücretsiz dağıtarak başta okul yönetimi olmak üzere tüm okulun sevgisini kazanmış oldular.

Konu ile ilgili konuşan öğrenciler “Biz bu sene mezun olacağız. İstedik ki okulumuza bu yıl başlayan kardeşlerimiz hem Peygamber Efendimizi hem de okulumuzu sevsinler. Ve ülkemizde imam hatip ruhu yaşasın. Bu düşünce ile kendilerine yarışma kitabını hediye edelim istedik. Zaten Peygamber Efendimiz bugün burada olsa o da aynı şeyi yapardı.” Şeklinde ifade ederken,  son olarak “Biz hem Müslüman’ız, hem İmam Hatipliyiz, hem de AGD’liyiz. Tüm bu vasıflarımız bunu gerektirirdi ve bizde öyle yaptık” diyerek geleceğimizin emin ellerde olduğunun da sinyalini vermiş oldular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285