banner329

Kullanılmayan Kitaplar Eğitime Destek Olarak Geri Dönecek

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Yunus Emre Geri Dönüşüm Özel Eğitim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şirketi arasında ücretsiz ders kitaplarıyla öğretmen kılavuz kitaplarının okullardan toplanarak geri dönüşüme kazandırılması konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

Kullanılmayan Kitaplar Eğitime Destek Olarak Geri Dönecek

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Yunus Emre Geri Dönüşüm Özel Eğitim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şirketi arasında karşılıklı işbirliği ile ortak anlayışı teşvik etmek, geliştirmek, ve Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenciler tarafından kullanılarak ders yılının sona ermesi nedeniyle kullanım süresi dolan ücretsiz ders kitaplarıyla öğretmen kılavuz kitaplarının okullardan toplanarak geri dönüşüme kazandırılması konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen protokol imza törenine İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile Yunus Emre Geri Dönüşüm Özel Eğitim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şirketi Genel Müdürü Mehmet Emin Uyan katıldı.

İmza töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, imzalanan protokolle okullarda bulunan ve kullanım süresi dolan ücretsiz ders kitaplarının Yunus Emre Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından ücret karşılığında toplanacağını ifade ederek bu ücretin okul aile birliği hesaplarına aktarılacağını ifade etti. Çalışkan, “Ülke kaynaklarının verimli ve tasarruflu kullanımı bakımından geri dönüşüm günden güne daha fazla önemli bir hal almaktadır. Geri dönüşümle okullarımızda tasarruf sağlayabilirsek bu bizim ve geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için çok kıymetlidir. Bu nedenle imzalanan protokol hayırlara vesile olacaktır” diye konuştu.

Yunus Emre Geri Dönüşüm Özel Eğitim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şirketi Genel Müdürü Mehmet Emin Uyan ise, kurum olarak Karaman’ın eğitimine katkı sağlamaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek imzalanan protokolün ilimiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Program, imzaların atılması ve çekilen fotoğraflarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285