Kuntoğlu: “Bizler, Büyük Bir Ailenin Fertleriyiz” 

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, 2. eğitim bölgesi ortaokul ve lise müdürleri ile bir araya geldi. İlimiz eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunmak amacıyla İl Milli eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu 2. eğitim bölgesi ortaokul ve lise müdürleriyle toplantı düzenledi.

Kuntoğlu: “Bizler, Büyük Bir Ailenin Fertleriyiz” 

“İyiyi, doğruyu, güzeli anlatma konusunda biz eğitimcilere düşen sorumluluk büyüktür”  
Okul ve kurum yöneticileriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, değerleriyle, kültürüyle, devletiyle kıtalara hükmeden bir geçmişten bugünlere gelindiğini söyledi. İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Yüzyıllardır iyinin hâkimiyeti için kötü ile mücadele ettik. Yeryüzüne iyilik hâkim olmadığı için bugün kötülük güçlüymüş gibi görünebilir. Bizler biliyor ve inanıyoruz ki elbette iyiler ve iyilikler kazanacak. Batıl yok olacak ve yok olmaya mahkûmdur. İyinin pasifliği kötüye güçlü algısı verebilir fakat iyi aktifleşirse gerçek gücünü kendisi de fark edecek ve fark ettirecektir. Bu noktada iyiyi, doğruyu, güzeli anlatma konusunda biz eğitimcilere düşen sorumluluk büyüktür.” diyerek sözlerine devam etti. 
“Anasınıfından üniversiteye her alanda toplumsal gelişim, eğitimle mümkün olacaktır” 
Ayrıca Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan tanıtım günlerine ayrı bir parantez açan İl Müdürü Kuntoğlu, “Bir şehrin üniversitesi, okulları ve tüm kamu kurum ve kuruluşları iş birliği içerisinde çalışması, şehrin geleceği ve gelişimi için büyük önem arz eder. Onun için lise öğrencileri ve meslek kuruluşlarının üniversitemiz ile buluşturulmasına özen göstererek ortak çalışmalar yapıyoruz. Unutulmamalıdır ki, anasınıfından üniversiteye her alanda toplumsal gelişim eğitimle mümkün olacaktır.” dedi. 
“Bizler, büyük bir ailenin fertleriyiz” 
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, merkezi sınavlarla ilgili ilimiz ortaokullarının ilk dönem TEOG sonuçlarının değerlendirilmesinin yapıldığını, YGS sonuçlarının yapılacak değerlendirilmesi sonrasında tek tek istatistikî veriler göz önüne alınarak neden sonuç ilişkisi çerçevesinde başarıyı artırmaya yönelik çalışmaların devam edeceğini belirtti. 
“Yardımcı hizmetler personelinden, okul yöneticilerine bizler, büyük bir ailenin fertleriyiz.” diyen Kuntoğlu, okullarda aslolanın eğitim öğretim çalışmaları olduğunu vurguladı. İl Müdürü Kuntoğlu, farklı düşüncelerin zenginliğimiz olduğunu ifade ederek bu amaçtan uzaklaşılmaması gerektiğini söyledi. 
Toplantı iyi dilek temennilerinin ardından sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285