Liseli Mucitlerin Robotları Görücüye Çıktı

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Endüstriyel Otomasyon ve Robot Yılı Etkinlikleri ile TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Projelerinin sergilendiği ‘Robot ve Bilim Şenliklerinde öğrencilerin yapmış olduğu robotlar ve projeler görücüye çıktı.

Liseli Mucitlerin Robotları Görücüye Çıktı
Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Karaman Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Osman Kaşıkcı, Karaman Türk Telekom İl Müdürü Mehmet Olcar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Açılış öncesi Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Karademir, yapılan çalışmalar hakkında davetlilere bilgi verdi.
Düzenlenen etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, öğrenciler tarafından üretilen her projenin değerli olduğunu belirtti. Projelerin hazırlanmasındaki asıl amacın öğrencilerdeki merak duygusunu uyandırmak olduğunun altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu öğrencilere seslenerek “Ülkemizin sizin merak duygunuza ve düşüncecilerinize ihtiyacı var. Sizin potansiyelinize, sizin ürettiğiniz projelere ve sizin aklınıza ihtiyacı var. Eğer akılları bir araya getirirsek, eğer hayalleri bir araya getirirsek inanıyorum ki bu memleketin çok daha ileride önemli işler yapacak olan yine sizlersiniz” dedi.
Beşeri sermayemizi biz iyi eğitirsek, onlara kalite katarsak, değer katarsak bu memleket şüphesiz ki daha ileride olacak diyen İl Müdürü Asım Sultanoğlu, “İnanıyorum ki öğrencilerimizin burada yapmış olduğu çalışmalar yıllar geçtikçe bir çığ gibi büyüyecek. Önümüzdeki yıllarda çok iyi sonuçlar alacağız. Yaptığınız iş memleketimiz için çok önemli. Basit bir sergi olarak görmüyorum burayı. Öğrencilerimizin gelecek yıllarda bu projelerin çok daha iyisini çok daha güzelini çok daha başarılısını yapacağından eminim. Ben böyle bir çalışmaya destek veren iş adamlarımıza, katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinlikte, “Sumo Robotları”, “Çizgi İzleyen Robotlar”, “Robot Yapım Standları”, “Tübitak Bilim Fuarı Standları”, “Konuk Firma Standları” gibi başlıklar altında 30 stant açıldı.
Açılışın ardından, öğrenciler ve öğretmenler tarafından işbirliği içerisinde yapılan robotların tanıtımı yapıldı. Davetliler stantlarda tanıtılan robotların gösterilerini ilgiyle izledi. Ayrıca programda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı için hazırlanan projeler ve çalışmalar İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve beraberindekiler tarafından gezildi.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285