banner358

Makbule Orman Ortaokulundan “Digi-Classroom”

Almanya, İtalya, Litvanya ve Çek Cumhuriyeti ortaklı Digi Schools-Erasmus + Projesi kapsamında Makbule Orman Ortaokulunda “Digi-Classroom” açılışı yapıldı.

Makbule Orman Ortaokulundan “Digi-Classroom”

Düzenlenen açılış programına; İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Hanımefendi Zehra Meral,  daire amirleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Fatih Projesi ve EBA kullanımı ile 2018-2020 yılları arasında öğretmen ve öğrencilerin dijital yeterliliklerini artırmayı amaçlayan Makbule Orman Ortaokulu, Digi Schools-Erasmus + Projesi çerçevesinde çok yönlü faaliyetler gerçekleştirecek.

Proje ayakları ve çalışmalar hakkında davetlilere bilgilendirmelerde bulunan Okul Müdürü Abdullah Yıldırım, teknolojinin iletişimde, haberleşme ve eğitimde araç niteliğinde olduğunu belirterek kalitesi yüksek, işlerin daha hızlı yapılmasını sağlayan kolaylaşmış bir hayat için teknolojinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Projenin bu bakış açısıyla ortaya çıktığını dile getiren Yıldırım, veli, öğrenci, öğretmen ve okul personeli tarafından eğitimin her aşamasında teknolojinin etkili bir şekilde kullanımına olanak sağlanacağını sözlerine ekledi.

Ardından, aynı zamanda proje koordinatörü olan Makbule Orman Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Fatih Şimşek, dijital öğrenme ortamı sunacak sınıfla ilgili İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na ve misafirlere bilgiler verdi. Açılışı gerçekleştirilen sınıfta mobil araçlarla bireyselleştirilmiş eğitime olanak sağlanacağını belirten Fatih Şimşek, proje doğrultusunda, tabletler ve etkileşimli tahta ile e-öğrenme ve e-sınav ile anlık sınav analizleri yapılabileceğini ifade etti.

Proje kapsamında öğrenci-veli iş birliğini artırmaya yönelik ters yüz edilmiş öğrenme ortamı hazırlanarak mayıs ayında proje ortağı ülkelerden gelecek 20 öğretmenle de e-sınav uygulamaları yapılacak.

Dijital sınıfın açılışının ardından okulu gezen misafirler, eğitim ortamları ve kütüphanede incelemelerde bulunarak öğrencilerle sohbet etti.

Program günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285