Matematiğin Kalbi Karaman’da Atacak

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi, Ar-Ge Birimi'nin koordinasyonunda Matematik Öğretmeni Dr. Sevinç Taş tarafından hazırlanan 'Yeni Nesil Öğrenme Ortamlarında Matematik Eğitimi: Teknoloji Uygulamaları' adlı proje, TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Türkiye genelindeki 45 proje arasında yer alarak Karaman'a bir ilki yaşattı.

Matematiğin Kalbi Karaman’da Atacak

Proje Bilgilendirme Çalıştayları Meyvesini Veriyor

Son üç yıldır Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Şubesi, Ar-Ge Birimi düzenli olarak öğretmenlere yönelik proje hazırlama ve proje bilgilendirme çalıştayları düzenliyor. Bu çalışmalar, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamanın yanı sıra, insan kaynağını yerinde keşfederek başarılı projelerin ortaya çıkmasına olanak tanıyor. Çalıştaya ilk kez katılan Dr. Sevinç Taş, çalışmalardan ilham alıp proje yazmaya karar verdi. Süreci ilgiyle takip ederek Ar-Ge Birimi ile sürekli irtibat halinde bulunan Sevinç Taş, ilimiz adına TÜBİTAK 4005 projelerinde büyük bir başarı elde etti.

Teknoloji Destekli Matematik Öğretimi, İlköğretim Matematik Öğretmenlerine Yönelik Yenilikçi Proje

Proje, matematik öğretmenlerinin teknolojik araçları etkin bir şekilde kullanarak öğrencilerin öğrenme deneyimlerini geliştirmelerini amaçlamaktadır. Bu kapsamda, yapay zekâ araçları, web uygulamaları, mobil uygulamalar, arttırılmış gerçeklik araçları ve dinamik matematik yazılımları gibi çeşitli teknolojik araçlar tanıtılacak ve öğretmenlere uygulamalı eğitimler sunulacak.

Proje, özellikle uzaktan eğitim ortamlarında matematik öğretimine hazırlıklı olmayı vurgulamakta ve öğretmenleri bu konuda desteklemektedir. Katılımcılar, Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı ortaokullarda görev yapan ilköğretim matematik öğretmenlerinden seçilecek. Proje sürecinde katılımcıların edindikleri bilgi ve becerilerin değerlendirilmesi için çeşitli ölçme-değerlendirme yöntemleri kullanılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284