banner339

Mavi Tirtil Yaz Okulu Finali Muhtesem Oldu

Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürlügü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü ve Karaman Lisesi arasinda Valilik Toplanti Salonu`nda gerçeklesen imza töreni ile hayata geçirilen “Mavi Tirtil Yaz Okulu Projesi “coskulu bir törenle finalini yapti. Aile ve sosyal politikalar il müdürlügü bünyesinde barinan çocuklarin toplumla sosyal uyumunu saglamak amaci ile baslatilan bu projeden 70 çocuk faydalandi.

Mavi Tirtil Yaz Okulu Finali Muhtesem Oldu
Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürlügüne bagli Sevgi Evleri ve Kiz yetistirme yurdu konferans salonunda gerçeklestirilen törene Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürü Hasan Erkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Kasim Aydogdu, Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy, Il Müftüsü Nuri Degirmenci, Milli Egitim Bakanligi Bakanlik Müfettisi Veli Sarikaya, Memursen Konfederasyon Il Temsilcisi ve Egitimciler Birligi Sendikasi Baskani Yunus Özdemir, Ak Parti il Yöneticileri ögrenci velileri ve coskulu bir kalabalik katildi.
Yaz okulunu bitiren ögrencilerin Kuran-i Kerim tilaveti ve hatim duasi ile baslayan program, tiyatro gösterileri, siir dinletileri ve konserle sona ererken, izleyiciler duygulu anlar yasadilar.
Mavi tirtil yaz okulu hakkinda bilgi veren Karaman Lisesi Müdürü Ayhan Kahraman, “Okullarin tatile girmesinden sonra ögrencilerin yaz tatili döneminde bilgi birikimleri yavaslamaktadir. Ayrica pek çogumuz tatil aylarinda çocuklarimizi sosyal, kültürel ve sportif olarak istedigimiz sekilde gelistirememekteyiz. Yaptigimiz yaz okulu çalismasinda çesitli etkinliklerimiz oldu. Ögrencilerimize sabah öncelikle sosyal, kültürel ve degerler egitimi dersleri verdik. Ögleden sonra ise yüzme, tenis, tiyatro ve müzik gibi etkinliklerle ögrencilerimizin dolu bir zaman geçirerek ögrenmelerini sagladik. Bize desteklerini esirgemeyen istirakçi il müdürlerimize, büyük bir özveri ile çalisan ögretmenlerimize, yaz tatillerini burada degerlendiren ögrencilerimize ve velilerine tesekkür ediyorum” dedi.
Il Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy “Yapilan bu çalismayi önemli buldugumuz için çok yakindan takip ettik. Egitimin sadece okulla sinirli kalmayacagini burada gördük. Emegi geçenleri tebrik ediyorum” dedi
Daha sonra söz alan Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Hasan Erkan, “Mavi Tirtil” projesi ile bilinç düzeyi yüksek, basarili saglikli bir nesil yetistirmek, çocuklari ve gençleri istendik bilinç düzeyine ulastirmak, saglikli bir nesil olusturmak amacindayiz. Bunun yani sira Gençlere yönelik istismarin ve siddetin engellenmesi ile gençler arsinda her türlü ayrimciligin giderilmesi en büyük amacimizdir ilkesiyle çiktigimiz bu yolda geldigimiz noktaya ve aldigimiz mesafeye baktigimizda yapilan yogun ve yorucu çalismalardan dolayi kivanç ve onur duyuyoruz. Bu çalismada vaktini emegini hiç esirgemeden bütün imkânlarini seferber eden Karaman Lisesi müdürü Ayhan Kahraman ve müdür basyardimcisi Zeki Tuman’a tesekkürlerimi sunuyorum. Büyük bir özveri ile çalisan ögretmenlerimize sonsuz sükranlarimi arz ediyorum. Gelinen noktada en büyük pay ögretmenlerimizin. Kurumumuz bünyesinde barinan çocuklarimizin aldiklari degerler egitiminin hayatlarina yansimasi ile yaptigimiz isin mutlulugunu yasiyoruz. Topluma egitimli insanlar kazandirmak amaci ile yaptigimiz bu projenin basarisi Karaman’in basarisi olacaktir. Yapilan hayirli çalismada ortagi oldugumuz kurumlara Gençlik Spor Il Müdürü Kasim Aydogdu’nun sahsinda, Karaman Lisesi Ögretmenlerine okul müdürü Ayhan Kahraman ve Zeki Tuman’in sahsinda, sevgi evlerinde ve çocuk evlerinde çalisan personele tesekkür ediyorum. En önemlisi burada egitim gören çocuklarimizi tebrik ediyor ve gözlerinden öpüyorum” dedi.
Neseli ve duygulu anlarin yasandigi program gece geç vakitlere kadar devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285