MEVKA Destekli Proje Açılışı Gerçekleşti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Mobilyacılara CNC Öğretiyoruz projesinin açılışı gerçekleştirildi.

MEVKA Destekli Proje Açılışı Gerçekleşti

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen programa, Vali Fahri Meral ve eşi Zehra Meral, Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, MEVKA Genel Sekreter V. Savaş Ülger, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE ekibi tarafından sunulan ve MEVKA Mali Destek Programı kapsamında hibelendirilen proje çerçevesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Teknolojisi bölümüne CNC makinesi alındığını belirten İl Müdür V. Abdurrahman Kurt yaptığı açıklama da: “Alınan CNC makinesi ile uyumlu çalışacak bir bilgi teknolojileri sınıfı kurulduğunu CNC makinesinin kullanımına yönelik öğretmenlere ve mobilya ustalarına kurslar verildiği projeye desteklerinden dolayı Valimiz Sayın Fahri Meral’e teşekkür ediyorum. Projenin ilimize katkı sağlayacağını ümit ediyor, projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
MEVKA Genel Sekreter V. Savaş Ülger Mevlana Kalkınma Ajansının yapmış olduğu faaliyetlerden bahsederek projenin istihdam imkânlarını artırma noktasında büyük katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.
Açıklamalar sonrası programda konuşan Vali Fahri Meral yaptığı konuşmasın da “Toplumsal hayatın her alanında ihtiyaç duyulan mesleklerde kalifiye ve teknik elemanlar yetiştirilmesi için gerekli bilgi ve becerilerin verildiği mesleki eğitimin önem kazandığına eğitim öğretimin projelerle desteklendiğini mesleki eğitime katkılar sağlayacağını düşündüğüm bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285