banner358

Milli Eğitimden Tercih Döneminde EBA Üzerinden Danışmanlık Hizmeti

Merkezi, yerel ve pansiyonlu yerleştirme ile öğrenci alan ortaöğretim kurumları tercih işlemleri için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tercih danışmanlığı hizmeti başlatıldı.

Milli Eğitimden Tercih Döneminde EBA Üzerinden Danışmanlık Hizmeti

20-29 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek tercih sürecine yönelik Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesi ile veli ve öğrencilere rehberlik hizmeti verilecek. 
Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğü ve tercihleri doğrultusunda; yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ise okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam devamsızlık kriterleri göz önünde bulundurularak yerleştirilecek. 
Ortaöğretim kurumları merkezi sınavı ile ortaöğretime geçecek öğrencilere tercih danışmanlığı sürecinde ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçişlerinde rehberlik hizmeti sunulması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışma bölgesinde yer alan merkez ortaöğretim kurumları merkezi sınavı için ilimizde okullara rehber öğretmen görevlendirilmesi yapıldı. 
Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden çevrim içi gerçekleştirilecek rehberlik hizmeti için rehberlik ve araştırma merkezinde (RAM) kurulan tercih danışmanlığı birimlerince de internete erişimi olmayan ve LGS tercihinde bulunacak öğrencilere 0 ( 338 ) 212 67 91 numaralı telefondan tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Öğrenciler, EBA üzerinden planlanan tercih danışmanlığı hizmetini ne zaman alacakları konusunda okul müdürlüklerinden bilgi alacaklar.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285